Bugünkü
Takvim

Türk dizileri turist çekiyor

Türkiye'ye geçen yıl Suriye'den gelen ziyaretçi sayısında yüzde 77, Lübnan'dan gelen ziyaretçi sayısında ise yüzde 88 artış yaşandı.

  • Tatil&Turizm
  • 28.01.2011 00:00
  •  - 
  • Son Güncelleme: 28.01.2011 14:55
ABONE OL
Türk dizileri turist çekiyor
Basın ve Halkla İlişkiler Müşavirliğinden yapılan yazılı açıklamada, 2010 yılında 28 milyonu aşkın ziyaretçi çeken Türkiye'de, Arap ülkelerinden gelen turist sayısının da önemli oranda arttığı bildirildi.

Açıklamada, Türk dizilerinin artan popülaritesinin yarattığı etkinin yanı sıra vizelerin kaldırılmasıyla birlikte Lübnan ve Suriye'den gelen ziyaretçi sayısında rekor artış yaşandığına dikkat çekildi.
Geçen yıl 510 bine yakın turist sayısıyla Arap ülkeleri arasında ilk sırada yer alan Suriye'nin, 2010'da yüzde 77'lik artış göstererek 900 bin ziyaretçiyle yerini koruduğu ifade edilen açıklamada, diğer bir rekor artışın ise yüzde 88 ile Lübnan'da gerçekleştiği belirtildi. Açıklamada, Lübnan'dan 2009 yılında 71 bin ziyaretçi gelirken, bu sayının geçen yılın sonunda 135 bine ulaştığı bildirildi.

Açıklamada, Kültür ve Turizm Bakanı 'ın geçtiğimiz günlerde Lübnan ve Suriye ziyaretlerinde, Suriye, Lübnan ve Ürdün Turizm ve Kültür Bakanları ile bölge ülkeleri arasındaki turistik ve kültürel bağların nasıl geliştirileceğine yönelik toplantılar gerçekleştirdiği hatırlatıldı.

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.