Trabzonspor'dan 347 sosyal medya kullanıcısı ve 5 spor yorumcusu hakkında suç duyurusu

Trabzonspor, 17 Mart 2024 tarihinde Fenerbahçe ile oynadığı müsabaka sonrasında yaşanan olaylar nedeniyle, yazılı ve görsel medya üzerinden yapılan hedef gösterici ve zan altında bırakacak paylaşımlarla ilgili suç duyurusunda bulundu. Yapılan açıklamada, "Hukuk Kurulumuz tarafından; eleştiri sınırlarını aşan, haksız, mesnetsiz ve hukuki dayanaktan yoksun paylaşımlarda bulunan 347 sosyal medya kullanıcısı ve 5 spor yorumcusu hakkında eylemlerine uyan Türk Ceza Kanunu ve 6222 sayılı kanunun ilgili maddeleri gereği suç duyurusunda bulunulmuştur." denildi.

Giriş Tarihi 02 Nisan 2024, 14:18 Güncelleme 02 Nisan 2024, 14:18
Trabzonspor’dan 347 sosyal medya kullanıcısı ve 5 spor yorumcusu hakkında suç duyurusu

İÇİNDEKİLER

Trabzonspor, 17 Mart 2024 tarihinde Fenerbahçe ile oynadığı müsabaka sonrasında yaşanan olaylar nedeniyle, yazılı ve görsel medya üzerinden yapılan hedef gösterici ve zan altında bırakacak paylaşımlarla ilgili suç duyurusunda bulundu. Yapılan açıklamada, "347 sosyal medya kullanıcısı ve 5 spor yorumcusu hakkında eylemlerine uyan Türk Ceza Kanunu ve 6222 sayılı kanunun ilgili maddeleri gereği suç duyurusunda bulunulmuştur." denildi.

İşta Karadeniz ekibinin sosyal medya hesabından yapılan açıklamanın tam metni:

Kulübümüzün 17 Mart 2024 tarihinde Fenerbahçe ile oynadığı müsabaka sonrasında yaşanan olaylar nedeniyle, yazılı ve görsel medya üzerinden kulübümüzü ve camiamızı hedef gösterici ve zan altında bırakacak paylaşımlar tespit edilmiştir.

Hukuk Kurulumuz tarafından; eleştiri sınırlarını aşan, haksız, mesnetsiz ve hukuki dayanaktan yoksun paylaşımlarda bulunan 347 sosyal medya kullanıcısı ve 5 spor yorumcusu hakkında eylemlerine uyan Türk Ceza Kanunu ve 6222 sayılı kanunun ilgili maddeleri gereği suç duyurusunda bulunulmuştur.

Kulübümüz aleyhine asılsız itham ve iddialarda bulunan kişiler hakkında, bundan önce olduğu gibi bundan sonra da adalet önünde hesap vermeleri için sürecin sonuna kadar takipçisi olacağımızı kamuoyunun bilgisine sunarız.

Av. Kemal Ertürk
Trabzonspor Genel Sekreteri

TAKVİM UYGULAMASINI İNDİRMEK İÇİN TIKLAYIN