Bugünkü
Takvim
  • Spor
  • 22.02.2020 13:27
  •  - 
  • Son Güncelleme:
  •  
  • 22.02.2020 13:27
ABONE OL

3. 'da başladı!

nun düzenlediği 3. , 'da başladı. Açılış konuşmasını 'ın yaptığı forum iki gün sürecek. Forumun konukları arasında Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu da vardı.  Kasapoğlu, "Yeni yaşama kültürünün mimarları bu dünyada tek tip bir insan prototipine hizmet eden ve bununla birlikte popüler olan bir kültürü pazarlamanın telaşında. Bu yolda çareler aramak her birimizin sorumluluğu." ifadelerini kullandı.

Etnospor Forumu Antalya'da başladı

3'üncü '' temasıyla 'da başladı. Forumun açılışında konuşan Başkanı , geleneksel sporların önemine vurgu yaptı. "Hiçbir siyasi amaç gözetmeden ortak değerlerimiz üzerinde birleşmeliyiz." dedi.

"Geleneksel Sporların İhyası" temasıyla düzenlenen foruma, 49 ülkeden bakanlar, hükümet yetkilileri, federasyon temsilcileri ve akademisyenler katılıyor. 200 üzerinde davetli kendi kültürlerindeki geleneksel sporları yaşatmak için atılacak adımları bu forumda masaya yatırıyor.

Dünya Etnospor Konfederasyonu Başkanı Bilal Erdoğan, "Kültürlerin kültürlere üstünlüğü diye bir şey yoktur. dünya üzerindeki her kültür değerledir ve bunların her biri aslında azami saygıyı hak eder. Geçtiğimiz yüz yılda egemen güçlerin baskılarıyla kendi dilimizden tarihimizden kültürel değerlerimizden uzaklaştırılmak istendik." diye konuştu.

Forumun konukları arasında Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu da vardı. Geleneksel sporların milli kimliklerin en önemli unsurlarından biri olduğunu ifade etti. Dünyadaki dijitalleşme üzerinden yapılan dayatmalara dikkati çekti.

Kasapoğlu, "Yeni yaşama kültürünün mimarları bu dünyada tek tip bir insan prototipine hizmet eden ve bununla birlikte popüler olan bir kültürü pazarlamanın telaşında. Bu yolda çareler aramak her birimizin sorumluluğu." ifadelerini kullandı.

Uluslararası Etnospor Forumu önümüzdeki yıl Azerbaycan'da düzenlenecek.


kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.