Bugünkü
Takvim
  • Spor
  • 10.12.2019 17:45
  •  - 
  • Son Güncelleme:
  •  
  • 10.12.2019 17:52
ABONE OL

Başkanı Ağaoğlu'ndan 'ye sert tepki: Oyun oynanırken kural değişmez

Başkanı , 'nin harcama limitlerinde değişiklik yapmasına ilişkin kararına itiraz edeceklerini duyurdu. Ağaoğlu, "Oyun oynanırken kural değişmez" derken Tahkim'e gideceklerini söyledi.

Başkanı , 'nin Lisans Talimatları ile ilgili aldığı kararları değerlendirdi. TFF'nin kulüplerin harcama limitlerini yüzde 30'dan yüzde 40'a çıkarmasını Tahkim Kuruluna taşıyacak olan Trabzon'da Başkan Ahmet Ağaoğlu önemli açıklamalarda bulundu.

İşte Ağaoğlu'nun açıklamaları
Bu konuda ki hassasiyetimizi zaten defatlerle dile getirmiştik. Çünkü bu uygulamaya göre lisans talimatını ciddi şekilde ihlal eden kulüpler olduğunu ve bu talimatın gevşetilmesi yolunda belki de tamamen ertelenmesi yolunda bir takım talepler olduğunu konusunda zaten duyumlarımız vardı. Biz orada söylediğimiz şuydu: Zaten bu lisans talimatı durup dururken kendiliğinden ortaya çıkmadı. UEFA'nın Finansal Fair Play Komitesinin talepleri doğrultusunda oluşan Lisans Talimatıydı. Hatta Mayıs ayında UEFA Finansal FairPlay Komitesi, hem Trabzonspor kulübünün hem de yanılmıyorsam Fenerbahçe kulübüne gönderdiği yazıda UEFA Kupalarından men cezaların söz konusu olduğunu bu doğrultuda disiplin kurulan sevk edilmiştik.

Ancak orada 3 madde vardı. O 3 madde şuydu. Lisans Talimatının TFF'nin uygulamaya koyacağı Lisans Talimatının 30 Haziran tarihinden önce yürürlüğe girmesi. Bir diğeri kulüplerin borçlarının yeniden yapılandırılması ve Bankalar Birliği ile imzalanarak yürürlüğe girmesi. Bir diğer kısmı da 55 milyon TL olan limit aşımının borç miktarının 5 Milyon Euro sınırının altına çekilmesiydi. Biz bu 5 milyon Euro sınırının altına çektiğimiz zaman TFF'nin Lisans Talimatının uygulamaya koymasını bekledik. Lisans Talimatı uygulamaya konur konmaz Bankalar Birliği de bu Lisans Talimatını şart koşuyordu. Ardından yeniden yapılandırmamızı imzaladık ve şartlı olarak UEFA'da yolumuza devam ettik. TFF'de Lisans Talimatı ile ilgili UEFA'ya taahhütte bulundu.

Burada yüzde 30'luk limit artışına müsade ediliyordu. Bana göre bu bile fazlaydı. Bun rağmen biz Trabzonspor kulübü olarak harfiyen bu lisans talimatında ki limit çerçevesinde kalarak kadro yapılandırmamızı oluşturarak TFF'nin uygulamaya koyduğu Lisans Talimatına harfiyen uyduk.

OYUN OYNANIRKEN KURAL DEĞİŞMEZ
Hatta geçen hafta içinde tekrar analiz ettirdim. TFF'nin yetkilileriyle de bunu tekrar değerlendirdik ve teyit aldık. Bizim 5 - 6 Milyon Euroluk boşluğumuzun olduğunu gördük. Zaten bizim hesaplamalarımız o doğrultudaydı. Biz sezon içinde uygulamaya konulan bir kural sezon ortasında değiştirilemez. Sezon başında bir talimat yayınlıyorsunuz. Bu talimatın kurallarını belirliyorsunuz. Uyulmadığı takdirde uygulanacak olan yaptırımları orada açıklıyorsunuz. Ama daha sezonun ortasına gelmeden talimat henüz yürürlüğe girelim 5 ay olmuşken bunu değiştiriyorsunuz. Dahası kuralı ihlal edenlerin lehine değiştiriyorsunuz.

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.