Bugünkü
Takvim

Eski Başkanı Platini'ye sorgusu

Eski Başkanı Platini, soruşturması kapsamında gözaltına alındı. Daha sonra serbest bırakıldı. ’nin ’ya bir oyla kaybettiği için de sorgulandığı ortaya çıktı.

Türkiye sorgusu
Fransız efsane futbolcu Michel Platini (63), 2007- 2016 yılları arasında başkanlığı yaptı. Daha sonra görevden alınan Platini, 2022 Dünya Kupası'nı rüşvet karşılığında Katar'a vermekle suçlandı. Platini, yolsuzluk soruşturması kapsamında 18 Haziran'da 'te gözaltına alındı. Sorguya alınan Platini, dün serbest bırakıldı. İngiliz Times gazetesi, Platini'nin 'ın yanı sıra 'nin 'ya bir oyla kaybettiği EURO 2016 oylamasıyla ilgili de sorgulandığını yazdı.

SARKOZY'NİN ROLÜ
Times haberinde, Türk heyetinin 2010'daki oylama sırasında dönemin UEFA Başkanı Platini'ye yönelik şikayetlerini hatırlattı. O dönem Platini'nin, UEFA İcra Kurulu üyelerini etkilemek için dönemin Fransa Cumhurbaşkanı Nicolas Sarkozy'yi kullandığı yazıldı. Platini oylamadan sonra "Sarkozy gelmeseydi Türkiye kesin kazanırdı" açıklamasını yapmıştı. Gazete, 3 yıldır süren soruşturmada, Sarkozy'nin Katar oylamasındaki rolünün de incelendiğini vurguladı.Platini'nin 1985'deki formalı haliyle, 'sabıkalı' uyarlaması yapılan fotoğraf, sosyal medyayı salladı.

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.