Bugünkü
Takvim
  • Spor
  • 18.06.2019 11:21
  • Son Güncelleme: 18.06.2019 12:38

Eski Başkanı gözaltına alındı

haberine göre Eski Başkanı , 2022 Dünya Kupası'nın Katar'a verilmesi sürecinde yapılan usulsüzlükler nedeniyle gözaltına alındı.

Eski Başkanı , 2022 Dünya Kupası'nın Katar'a verilmesi soruşturması kapsamında gözaltına alındı. Fransa Milli Takımı'nın eski kaptanı Platini'nin yolsuzluk yaptığı iddia ediliyor.

Mediapart'ın paylaştığı habere göre UEFA'nı eski başkanı ve Fransa Milli Takımı'nın eski kaptanı Michel Platini 2022 Dünya Kupası'nın Katar'a verilmesi sırasında yolsuzluk yaptığı gerekçesiyle gözaltına alındı.

Organizasyonun Katar'a verilmesi kararı, 2 Aralık 2010 yılında alınmıştı. Aday ülkeler arasında Avustralya, Japonya, Güney Kore ve ABD bulunuyordu.

Platini, 2007-2015 yılları arasında UEFA başkanlığı görevini yürütmüştü.

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.