Bugünkü
Takvim
  • Spor
  • 22.03.2017 Gazete

Engel tanımadı

Milli yüzücü down sendromlu , kendisi gibi özel çocuklara sporu tavsiye etti. İddialı konuşan sporcu “Bize imkan verin. Mars’a bile gideriz” dedi.

Engel tanımadı
Down sendromlu (35), yüzme sporundaki başarısıyla herkesi derinden etkiledi. Milli yüzücü olan ve başarılarıyla göğsümüzü kabartan Ekin, İstanbul Boğazı'nı yüzerek geçip adından sıkça söz ettirdi. 21 Mart Dünya Down Sendromu Farkındalık Günü nedeniyle kendisi gibi özel arkadaşlarının gününü kutlayan Caner, herkese sporun içerisinde yer almasını tavsiye etti. 30 yıldır spor yaptığını belirten Caner'in sözleri ise oldukça iddialıydı.

HEDEFİM MANŞ!
Spor sayesinde kendisine güveninin arttığını söyleyen Ekin, şunları anlattı: "Artık çok daha sağlıklı bir vücudum var. Tüm özel çocuklara spor yapmalarını tavsiye ediyorum. Yüzmede kendime yeni hedefler koydum. Bir sonraki hedefim Manş Denizi'ni geçmek. İstanbul Boğazı'nı geçeceğime de kimse inanmamıştı. Yüzmedeki hedeflerim bitmedi, bitmeyecek. Şampiyonum ve öyle de kalacağım. Bize imkan verin Mars'a gidelim." Caner Ekin'in 16 yıldır antrenörlüğünü yapan Osman Akdemir ise sporun özel çocukların hayatında çok önemli olduğunu söyledi. Akdemir, "Spor sayesinde özel sporcularımızın özgüvenleri yerine geliyor ve toplum içinde kendilerine daha rahat yer bulabiliyorlar" dedi.

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.