Takvim

Bugünkü
Takvim
  • Spor
  • 29.11.2015 00:00
  •  - 
  • Son Güncelleme:
  •  
  • 29.11.2015 21:45
ABONE OL

Türk futbolcu transferini yasakladı!

Spor Bakanı ve aynı zamanda Rusya Futbol Federasyonu Başkanı Vitaliy Mutko, yaptırımlar kapsamında Türk futbolcuların da Rusya'da forma giyemeyeceğini ancak Rubin Kazan'da forma giyen Gökdeniz Karadeniz'in bundan etkilenmeyeceğini söyledi.

Rusya Türk futbolcu transferini yasakladı!
Rus R-Sport'a açıklamada bulunan Mutko, Türkiye'ye yaptırım konusundaki soru üzerine, Gökdeniz için insani kalitesi yüksek birisi olarak söz ederek, "Karadeniz, için Rus gibi diyebiliriz, çok iyi bir insan. Herkes onun gibi olsaydı, her şey çok iyi olurdu" dedi.

Türkiye'ye yönelik yaptırımlardan oyuncu transferlerinin de etkileneceğini belirten Mutko, kulüplerin yeni transfer sezonunda gözlerini Türk futbolculara çevirmemeleri konusunda uyarıda bulunurken, kontratı devam eden Gökdeniz Karadeniz'in ise bundan etkilenmeyeceğinin altını çizdi.

2009 yılında Şampiyonlar Ligi'nde Avrupa'nın devi Barcelona'yı Nou Camp'ta yenen Rubin Kazan'a galibiyeti getiren golü Gökdeniz Karadeniz atmış ve dönemin Devlet Başkanı Dmitriy Medvedev, takımı tebrik ederken, sıra Gökdeniz'e geldiğinde, "O kahraman Türk sen misin" iltifatında bulunmuştu.

Dün akşam yayınlanan Türkiye'ye yaptırım listesinde yer alan maddelerden birisi, Türk işçilerin çalışmasının yasaklanması üzerine olmuştu. Devlet Başkanı Vladimir Putin'in imzaladığı kararnamede yer alan o madde şöyle:

"Rusya Hükümeti tarafından belirlenen liste dışında bulunmayan İş verenler ve iş(hizmet) sipariş verenlere 1 Ocak 2016'dan itibaren çalışma faaliyetlerini gerçekleştirmeleri ve iş(hizmet) uygulamaları için 31 Aralık 2015 tarihinde iş verenlerle iş veya hukuki ilişkilerde bulunmayan Türk vatandaşlarını işe alma yasağı."