Bugünkü
Takvim
  • Spor
  • 15.11.2015 00:00
  •  - 
  • Son Güncelleme:
  •  
  • 15.11.2015 16:48
ABONE OL

37. Vodafone Kıtalararası

37. Vodafone Kıtalararası tamamlandı. Kadınlarda Etiyopyalı Gomena, erkeklerde ise Kenyalı atlet Elias Kemboi Chelimo birinci oldu.

37. Vodafone Kıtalararası Avrasya Maratonu
37. Vodafone Kıtalararası tamamlandı. Kadınlarda Etiyopyalı Gomena, erkeklerde ise Kenyalı atlet Elias Kemboi Chelimo birinci oldu.

Boğaziçi Köprüsü gişelerinin yaklaşık 300 metre gerisinden başlayan ve Sultanahmet Meydanı'nda sona eren 42 kilometre 195 metrelik maratonda Kenyalı Chelimo ilk sırayı elde etti.


Erkeklerde ikinci ve üçüncü sıraları yine Kenyalı atletler aldı. Maratonu, Evans Kiplagat ikinci, Silah Limo ise üçüncü sırada tamamladı.

KADINLARDA ETİYOPYALI GOBENA KAZANDI
'nda kadınlarda Etiyopyalı atlet Amane Gobena birinci oldu.


Boğaziçi Köprüsü gişelerinin yaklaşık 300 metre gerisinden başlayan ve Sultanahmet Meydanı'nda sona eren 42 kilometre 195 metrelik maratonda geçen yılın birincisi Etiyopyalı Gobena, üst üste ikinci kez ilk sırayı elde etti.


Yarışta, Etiyopyalı Zerfie Limeneh Tadese ikinci, Etiyopya asıllı Türk sporcu Meryem Erdoğan ise üçüncü sırayı aldı.

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.