Bugünkü
Takvim
  • Spor
  • 12.11.2015 00:00
  •  - 
  • Son Güncelleme:
  •  
  • 12.11.2015 20:26
ABONE OL

Tahkim İbrahim kararını verdi

Tahkim Kurulu Başkanı İbrahim 'nun sını onadı

Tahkim'den Hacıosmanoğlu kararı
TFF Profesyonel Futbol Disiplin Kurulu'nun 280 gün hak mahrumiyeti verdiği ile bordo-mavili kulübün 8 yöneticisi, Tahkim Kurulu'nun duruşmasına katılarak, sözlü savunma yaptı. TFF'nin Riva'daki Hasan Doğan Milli Takımlar Kamp ve Eğitim Tesisleri'ne öğle saatlerinde gelen Hacıosmanoğlu ile yöneticiler, tesislerde yaklaşık 3 saat kaldı.

Duruşmanın ardından Tahkim Kurulu yaptığı açıklamada ların onaylandığını duyurdu.

Yapılan açıklamada PFDK'ca Trabzon Spor A.Ş. kulüp başkanı İbrahim Ethem Hacıosmanoğlu'na, hakem soyunma odası koridorlarındaki sportmenliğe aykırı harekete iştiraki nedeniyle FDT'nin 39/2., 39/3. ve 91. maddeleri uyarınca 6 ay hak mahrumiyeti ve 100.000.-TL para cezası verilmesinde sübut, hukuki nitelik ve cezanın tayini bakımından bir isabetsizlik bulunmadığı anlaşıldığından, itirazın reddine, cezanın onanmasına, oyçokluğu ile;

PFDK'ca Trabzon Spor A.Ş. kulüp başkanı İbrahim Ethem Hacıosmanoğlu'na, sportmenliğe aykırı açıklamaları ve müsabaka hakemini tehdidi nedeniyle FDT'nin 38/2., 38/3., 41/1-b. ve 10/2. maddesi uyarınca verilen 100 gün hak mahrumiyeti ve 50.000.-TL para cezası verilmesinde sübut, hukuki nitelik ve cezanın tayini bakımından bir isabetsizlik bulunmadığı anlaşıldığından, itirazın reddine, cezanın onanmasına, oyçokluğu ile;

PFDK'ca Trabzon Spor A.Ş. kulüp başkanı İbrahim Ethem Hacıosmanoğlu'na, cezaların birleştirilmesi suretiyle verilen toplam 280 gün hak mahrumiyeti ve 150.000.-TL para cezasının onanmasına oyçokluğu ile; karar verilmiştir" ifadelerine yer verildi.

Diğer yandan 'un 8 yöneticisi hakkında verilen cezalarında onaylandığı belirtildi.

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.