Bugünkü
Takvim
  • Spor
  • 18.10.2015 Gazete
ABONE OL

Safkan İngiliz kırık ayakla 1. oldu

Cuma günü koşulan Bursa yarışlarında ilginç ve üzücü bir olaya yaşandı. Safkan İngiliz atı olan 'nun yarış sırasında ayağı kılıdrı ama finişi 1. bitirdi. Atın uyutulup uyutulmamasına henüz karar verilmedi

Safkan İngiliz Pango kırık ayakla 1. oldu
Bursa'da koşulan at yarışlarında üzücü bir olay yaşandı. 28 bin 500 TL ikramiyeli, 3 ve yukarı yaş İngiliz atlarının katıldığı 2 bin metre mesafeli 8. koşuda, Pango adlı atın ayağı kırıldı. Jokey Mahsun Demirbaş idaresindeki Pango, yarışın son metrelerinde sağ ön ayağı kırılmasına rağmen koşuya devam etti ve birinci oldu. Ali Işık Deniz'in sahibi olduğu Pango'nun uyutulup uyutulmayacağına daha sonra karar verilecek.

KONTROLDEN GEÇECEK
Yapılacak tetkiklerinden ardından ayağında çatlak şeklinde bir hasar oluşmuşsa safkan İngiliz at uyutulmayacak. Eğer kırık varsa uyutulması gündeme gelecek. Atların ayağında kırık oluştuğunda ilikleri olmadığı için kaynama gerçekleşmiyor. Böyle olunca da kırık olan bölgede kaynama gerçekleşmiyor. Sosyalm medyada da bu olay çok konuşuldu.

YARIŞ BİTİNCE ANLAŞILDI
'nun ayağının kırıldığı yarış tamamlandıktan sonra anlaşıldı. Safkan İngiliz atının yarışın son bülümünde bu kazayı yaşadığı anlaşıldı. Durum anlaşılınca herkes üzüntü yaşadı.

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.