Bugünkü
Takvim
  • Spor
  • 24.02.2015 00:00
  •  - 
  • Son Güncelleme:
  •  
  • 24.02.2015 21:53

'a 'tokat' gibi ceza!

Türkiye Basketbol Federasyonu (TBF) Disiplin Kurulu, oyuncusu Göktürk Gökalp Ural'a tokat atan Galatasaray Liv Hospital Başantrenörü 'a 75 bin lira para cezası verdi.

Ergin Ataman'a 'tokat' gibi ceza!
Kurul toplantısının ardından TBF'nin internet sitesinde yapılan açıklamada, sporcunun, kendisine yönelik tokat ve küfürlü söylemler nedeniyle şikayeti üzerine yapılan incelemenin ardından, Ataman'a para cezası verildiği bildirildi.

Kararın gerekçesinde ceza vermeyi gerektiren hukuki normlar sayıldıktan sonra, "Önemli bir kulübün, hatta Türk Milli Takımı'nın antrenörü durumundaki 'ın, spor camiasındaki diğer kişilerin sorumluluklarının ötesinde, genç spor insanlarına ve bilhassa geleceğin antrenörlerine örnek olma sorumluluğu bulunmaktadır. Bu tip olaylar karşısında sessiz ve tepkisiz kalmak, bu tip olaylara destek olmak anlamına geleceği, ilgililerin mevzuat kapsamında cezalandırılarak, caydırıcılık ilkesinin uygulanması gereği açıktır" denildi.

Ataman'ın, yaşanan olayla ilgili TBF'ye gönderdiği cevap yazısında, sporcunun müsabaka içerisinde ruhsuz bir şekilde davrandığını, bu nedenle motive etmek ve ders vermek amacıyla sporcuya hafif tokat attığını belirttiği kaydedildi.

Basketbolcu Göktürk, Galatasaray Liv Hospital'in Türkiye Basketbol Ligi'nde NSK Eskişehir Basket ile yaptığı maçın devre arasında, başantrenör Ataman'ın kendisine yönelik davranışı nedeniyle TBF'ye başvurmuştu.

kalan karakter 1000

serdar arkin serdar arkin

Göktürk Gökalp Ural`in kafasi hic calismiyormus. Basketbol hayati bitti, haberi yok!!!!!!!!!

Aynı Görüşte misiniz?
evet0
hayır0
cevapla 24.02.2015 21:21

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.