Bugünkü
Takvim

'yi Fenerbahçeliler kurdu

Başkan Duygun Yarsuvat, "'yi Galatasaraylılar kurdu" dese de ünlü Galatasaraylı tarihçi Melih Şabanoğlu , ", F.Bahçe'yi kuran arkadaşlarına yardımcı odlu. F.Bahçe'de başkanlık da yapmadı" diye konuştu...

Fenerbahçe'yi Fenerbahçeliler kurdu
Galatasaray Başkanı Duygun Yarsuvat'ın "Fenerbahçe'yi Galatasaraylılar kurdu" açıklaması gündeme damgasını vururken Fenerbahçe Müzesi müdürü ve tarihçi Alp Bacıoğlu, bu iddiaya "Deli saçması" karşılığını verdi. Ünlü Galatasaraylı tarihçi Melih Şabanoğlu ise Fenerbahçe'yi F.Bahçeliler'in kurduğu söyledi. TAKVİM'e konuşan Şabanoğlu o dönem yaşananları anlattı: "Fenerbahçe'yi Fenerbahçeliler kurmuştur. 'nin kuruluşunda bir Galatasaraylı görev yaptı demek daha doğrudur. O Galatasaraylı da Galip Kulaksızoğlu'dur... , Saint Josephlidir... Zaten Fenerbahçe'yi de St. Josephliler kurmuştur. Galip Kulaksızoğlu, Fenerbahçe'nin kuruluşundan önce Ali Sami Yen'in yanına gitmiş ve "Arkadaşlarım bir takım kuracak, onların yanına gitmek istiyorum. Eğer izin vermezseniz bırakın başka bir spor yapayım" diyor.

ALİ SAMİ YEN MUTLAKA NOT DÜŞERDİ!
"Aslında nazik bir şekilde "Artık sizde oynayamam" diyor. Ali Sami Yen de bu isteği geri çevirmiyor. Ardından da Galip Kulaksızoğlu, St. Joseph'li arkadaşlarına Fenerbahçe'nin kuruluşunda yardımcı oluyor. Ayrıca Galip Kulaksızoğlu, Galatasaray Lisesi mezunu değildir. Orta okulda okuduğuna dair doğrulatamadığımız iddialar var sadece. Zaten liseden mezun olsaydı Ali Sami Yen'in kendisiyle ilgili tarihe düştüğü bir not mutlaka olurdu."

G.SARAY A TAKIMI'NDA DA OYNAMADI
Bir maç esnasında sahanın dışına çıkan topun çok düzgün bir şekilde sahaya geri atılması Ali Sami Yen'in dikkatini çekiyor. Ali Sami Yen topu içeri atan Kulaksızoğlu'na futbolcu olmasını teklif ediyor ve bu şekilde tanışıyorlar. Ayrıca Kulaksızoğlu, Fenerbahçe'de başkanlık da yapmadı. Galip Kulaksızoğlu, Fenerbahçe kurulduğunda 18 yaşındaydı. Zaten Galatasaray'ın A takımında da oynamıyordu. Fenerbahçe'de başkanlık yapan tek Galatasaraylı Hüsnü Kayacan'dır."

Onur ÖZKAN


kalan karakter 1000

dadaş dadaş

yaw atatürk nerden çıktı şimdi galatasarayının kökenin araştırın bakın ne çıkıyor kimlere dayanıyor nırvana zırvalamasın şeyhü islamın tırnagı olabilirmisiniz acaba biz islamın askerleriyiz tek yol İSLAM vesallam

Aynı Görüşte misiniz?
evet2
hayır0
cevapla 16.01.2015 12:52
Nirvana Nirvana

Fb nin ilk başkanları ve ilk taraftarları hep Atatürk düşmanları . Atatürk bir Fb başkanını sürgüne , bir diğerini idama göndermiş . Şimdi Aziz beyin askeri olanlar o zaman da Atatürk alehine sokaklarda protestolar yapmışlar ve son şeyhülislamın lehine tezehuratlar yapmışlar .

Aynı Görüşte misiniz?
evet4
hayır4
cevapla 16.01.2015 08:56

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.