Takvim

Bugünkü
Takvim
  • Spor
  • 29.07.2014 00:00
  •  - 
  • Son Güncelleme:
  •  
  • 29.07.2014 19:30
ABONE OL

"G.Saray'la her konuda anlaştık"

'in Türk temsilcisi Arslan Alçicek, golcü oyuncunun 'la her konuda anlaştığını söyledi.

G.Saray'la her konuda anlaştık
Radyospor'da Özgür Sancar'ın canlı yayın konuğu olan Alçicek, " ile St. Etienne arasında bir iki pürüz var. Ancak şunu da belirtmem gerekir. Diğer iki büyük kulüp de Mevlüt'le ilgileniyor. Buna rağmen ilk sırada Galatasaray var" diye konuştu.

Mevlüt'ün transfer eğilimi konusunda da açıklama yapan Arslan Alçiçek, "Bir çocukluk aşkı var. Mevlüt ve tüm ailesi Galatasaraylı. Fakat bu profesyonel futbol dünyasında şartlara göre karar verirler. Bazen tuttuğunuz takıma gidemiyorsunuz. Bizim için şu anda ilk sırada Galatasaray var. Sözümüz var. Onların da bize sözü var. St. Etienne'yle sorunları çözersek. Galatasaray'a transferi gerçekleşecek. Diğer büyük kulüpler sürekli telefon ediyor. Her gün telefon alıyoruz. Ama bizim Galatasaray'a sözümüz var. 1 hafta içerisinde sonuç alamazsak Galatasaray'la ilgili olarak, o zaman diğer tekliflere açığız" şeklinde konuştu.

St.Etienne'nin sadece belirlenen transfer ücretiyle bu operasyonun gerçekleşmesini istediğini belirten Alçiçek, "Galatasaray belirli bir miktar ve futbolcu takası teklif etti. Bu noktada anlaşma tam olarak sağlanamıyor. Sanırım, 3-4 gün içerisinde bunun çözülmesini gerekiyor; çünkü arada çok fazla pürüz kalmadı. Galatasaray'a yakın olduğumuzu söyleyebiliriz" dedi.

En fazla 1 hafta içerisinde Mevlüt'ün Galatasaray'a transferinin netleşeceğini vurgulayan Arslan Alçiçek, "Galatasaray dışındaki 3 büyük takımdan iki tanesi Mevlüt'ü çok istiyor. Aslında Galatasaray'dan önce de bizimle iletişime geçmişlerdi. Fakat ilk tercihimiz Galatasaray olduğu için bekliyoruz. Ama diğer iki büyük kulüp de Mevlüt için çok istekli. Mevlüt, Türkiye'de oynamaya çok sıcak bakıyor. Fransa ve İtalya'dan da Mevlüt'ü isteyen takımlar var. Biz Galatasaray'a sözleştik. Aramazıda bir anlaşma var. Ama 1 hafta içerisinde bu transferin sonuçlanması gerekir" ifadelerini kullandı.