Bugünkü
Takvim
  • Spor
  • 23.05.2013 00:00
  •  - 
  • Son Güncelleme:
  •  
  • 23.05.2013 17:46

'Irkçılığa çok sert ceza'

, "ırkçılığın" olduğu maçlarda suçlu bulunan futbolcuya minimum 10 maç ceza verilmesini kararlaştırdı. Karar resmen yürürlüğe girdi.

Devrim gibi karar
Londra'da bir araya gelen 'nın yönetim kurulu üyeleri futboldaki şiddet ve ırkçılığı önleme amacıyla futbolcu ve taraftarla verilecek yeni cezaları değerlendirdi. Basında yer alan haberlere göre bundan böyle karşılaşma esnasında rakip oyunculara ırkçı davranışta bulunan oyuncular en az 10 maçta forma giyemeyecek.

Ayrıca, karşılaşmanın resmi görevlilerine (gözlemci, temsilci, hakemler vs.) hakaret eden futbolcular en az 3 maç ceza alacak. Resmi görevlilere fiziki müdahalede bulunan ya da saldıran futbolcular olursa en az 15 maçta sahaya çıkamayacak.

Öte yandan, karşılaşma esnasında taraftarların hakaret ve küfür içerikli tezahürat yapması durumunda tribünlerin belirli kısımları kapatılacak. Bir sonraki maçta bu tezahüratların devam etmesi durumunda takımlar seyircisiz maç oynama ve 50 bin Euro para cezası alacak.

Dopingle mücadele için de bir karar alan UEFA delegeleri, yakın gelecekte piyolojik pasaport uygulamasına geçilmesi kararını verdiler.

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.