Takvim

Bugünkü
Takvim
  • Spor
  • 25.03.2013 00:00
  •  - 
  • Son Güncelleme:
  •  
  • 25.03.2013 14:19
ABONE OL

Yıldırım Demirören: Beklentilerin gerisindeyiz

TFF Başkanı'ndan Macaristan maçı öncesi mesaj...

Beklentilerin gerisindeyiz
Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) Başkanı Yıldırım Demirören, Macaristan ile yarın oynanacak 2014 Dünya Kupası Avrupa Elemeleri D Grubu maçını kazanmak zorunda olduklarını hatırlattı.

Demirören, TFF'nin Türkiye-Macaristan karşılaşması için özel çıkardığı maç kitabında yer alan yazısında, Macaristan'ın Türk futbol tarihinde önemli bir yeri olduğunu anımsatarak, şu görüşleri dile getirdi:

''Benim de aralarında bulunduğum jenerasyonlar, milli takımımızın geçmişindeki en büyük zaferlerinin başında gelen bir Macaristan galibiyetinin destansı anlatımlarıyla büyüdük. Yıl 1956, Macaristan dünyanın en güçlü takımlarından biri ve Dünya Kupası'nın finalisti. Toth, Tichy, Puşkaş, Czibor'un yer aldığı kadroyu milli takımımızın İstanbul'da 3-1 yenişi... Tabii ki o günlerin büyük yankı uyandıran bu muhteşem zaferi, bu günler için yalnızca keyifli bir nostalji. Çünkü aradan tam 67 uzun yıl geçti. O dönemden bu döneme futbol çok farklılaştı ve gelişti. Güç dengeleri de değişti.''

Dünya Kupası'na gidebilmek için zor bir sürecin ve yarışın içerisinde olduklarına işaret eden Demirören, ''Elemelerde beklentilerin gerisinde kaldık. Artık puan kaybetme lüksümüzün olmadığı bir dönemdeyiz. Umudumuzu bir sonraki etaba taşımak ve iddiamızı artırmak istiyorsak bu maçı kazanmak zorundayız. Bunu yapabilecek kadro kalitesine sahibiz. Uluslararası arenadaki yetenekleri, yeterlilikleri ve deneyimlerini değişik platformlarda defalarca göstermiş olan oyuncularımıza güveniyorum. Teknik kadroya inanıyorum'' dedi.

ı Teknik Direktörü Abdullah Avcı da kitaptaki yazısında, Macaristan maçını kazanarak Dünya Kupası'na gitme hedeflerini sürdüreceklerini belirtti.

Avcı, Macaristan maçının bu sürecin en önemli 90 dakikasını oluşturduğunu belirterek, şu görüşleri ifade etti:

''Alacağımız 3 puan, her zaman ilk amacımız olan 2014 Dünya Kupası'na gitme hedefimizi sürdürmemize yardımcı olacaktır. A Milli Takım olarak en önemli ve tek hedefimiz Brezilya'da ay-yıldızımızı dalgalandırmak. Eylül ayında devam edeceğimiz resmi maçlar öncesinde Mart ayını 2 galibiyet 6 puanla kapatmak için tüm hazırlıklarımızı tamamladık.

Artık söz, kadromuzdaki 24 yıldızımızda ve de 50 bin kişilik muhteşem taraftarımızda. Bu tarihi gecede tribünde bizleri destekleyecek tüm taraftarlardan isteğim, kırmızı-beyaz formaları ile tribüne gelerek futbol keyfine ortak olmaları.''