Bugünkü
Takvim
  • Spor
  • 13.03.2013 00:00
  •  - 
  • Son Güncelleme:
  •  
  • 13.03.2013 20:52
ABONE OL

'in önünü açtım

geçmiş günlere ait anılarını paylaştı...

Fatih Terim'in önünü açtım
Sanica Boru Elazığspor Teknik Direktörü , dönemin A Milli Takım Teknik Direktörü Sepp Piontek'in yardımcılığını yapması teklifini kabul etmediğini belirterek, ''Sonra kardeşim kabul etti. İyi ki kabul etmemişim ben. Türkiye, benim onun önünü açmam nedeniyle çok büyük bir antrenör kazandı'' dedi.
Fırat Üniversitesi Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu ile Fırat RTV tarafından Atatürk Kültür Merkezi'nde düzenlenen ''Futbolda Kenar Yönetimi'' konulu panele, Sanica Boru Elazığspor Teknik Direktörü Yılmaz Vural, kaleci Ivesa ve futbolcu Serdar Gürler katıldı.
Yılmaz Vural, panelde yaptığı konuşmada, Türkiye'de spor akademisinden mezun olduktan sonra Almanya'nın Köln kentinde de akademi bitirdiğini ancak Köln'deki akademiye gidene kadar bir yıl boyunca inşaatlarda çalıştığını, 'diskoteklerde fedailik' yaptığını kaydetti.
Dünyada 7 bin 300 teknik direktör olduğunu, kendisinin yönettiği maçlar itibariyle bu sıralamada 34. olduğunu açıklayan Vural, şunları söyledi:
''Kendi kenar yönetiminizi iyi yaparsanız hedeflerinize de varmanız mümkün olur. Ne yaparsanız yapın, sizi bir yere getirecek insanları bulmanız lazım. Dünyanın en iyi eğitimlerini yapsanız bile insan ilişkileri çok önemli. Şimdi bir iş boyutu var bir de insan boyutu var. Onda da çok becerikli olmanız lazım. Benim becerim ne oldu? Ergun Gürsoy diye Türkiye'de Galatasaray takımının çok üst seviyede yöneticiliğini yapmış bir beyefendi ile tanışmam, kendimi ona anlatabilmem, onunla ilişki kurabilmem. Benim bu işe girmemde çok önemli bir rol oynamıştır.''
Kenar yönetiminin de oyuncuyla karşılıklı olarak karakter alışverişi olduğunu, sevinç, kızgınlık, üzüntü hareketlerinin oyuncu tarafından izlendiğini ve zaman zaman da kendisinin bu hareketlerde aşırıya kaçtığını dile getiren
Vural, maç sonrası ise kaybettikleri taktirde oyunculara en ufak bir siteminin olmadığını, hepsine 'geçmiş olsun' dileklerini ilettiğini vurguladı.

"YILMAZ HOCA MAÇI YÖNETMİYOR OYNUYOR"
Bordo-beyazlı takımın oyuncusu Serdar Gürler ise, ligde sıkıntı yaşadıktan sonra bugünkü konumlarına geldiklerini, taraftarların desteğiyle çıkışlarını sürdürmek istediklerini söyledi.
Panel yöneticisi Arslan'ın ''Fransa ile Türkiye arasındaki farkı anlatır mısın?'' sorusu üzerine Gürler, ''Fark Yılmaz hoca. Bence bütün dünya liglerde Yılmaz hoca gibi hoca olsa bütün ligler daha çok takip edilir. Bütün Avrupa artık Türkiye'yi biliyor. Yılmaz hoca bize maçı yönetmiyor, bizimle maçı oynuyor. Yılmaz hoca bize gol atıyor'' cevabını verdi.
Bu cevap üzerine Vural'ın oyuncusuna dönerek, ''Şimdi yerini tam garanti etti yani'' demesi gülüşmelere neden oldu.

TÜRKİYE BÜYÜK BİR ANTRENÖR KAZANDI
Konuşmaların ardından geçilen soru cevap kısmında bir öğrencinin ''Sizi ne zaman Milli Takım'da göreceğiz?'' sorusu üzerine Vural, Bursaspor'u çalıştırırken 1989 senesinde dönemin Türkiye Futbol Federasyonu Başkanı Şenes Erzik'den bir telefon aldığını açıkladı.
Erzik'in kendisine telefonda ''Evlat biz yarın Milli Takım hocasını açıklayacağız, Milli Takım'da çalışmayı düşünür müsün?'' dediğini, İstanbul'a çağrıldığını ve çok heyecanlandığını aktaran Vural, takımının maçı olduğu için bir gün sonra İstanbul'a gittiğini ve o zaman da Alman Sepp Piontek'in teknik direktör olarak açıklandığını duyduğunu söyledi.

Yılmaz Vural, kendisine Piontek'in yardımcısı olması konusunda teklif geldiğini ancak kendisinin A Milli Takım'da Türk antrenörlere görev verilmesinden yana olduğunu söyleyip kabul etmediğini belirten Vural, şunları kaydetti:
''Dolayısıyla ben Türk antrenörlüğü ile ilgili söylemlerde çok bulunuyorum. Onlara 'Ne olur beni bağışlayın ben yabancı bir arkadaşın yardımcısı olamam' dedim. Sonra Fatih Terim kardeşim kabul etti. İyi ki kabul etmemişim ben. Türkiye, benim onun önünü açmam nedeniyle çok büyük bir antrenör kazandı.''

kalan karakter 1000

talihsiz emekli. talihsiz emekli.

yılmaz vural hocayı milli takımın başında görmek isterim bu milli takıma ne hocaları getirdiler antrenör diye dünya paralar verdiler adamlara ama en büyük kazancı milli takımlara türk antrenörler verdi yabancılar paralarını alıp gittiler geriyede enkaz bıraktılar eğer milli takımda antrenör değişirse yerine yılmaz vural hocayı getirsinler bence milli takımımıza heyecan ve renk katar.

Aynı Görüşte misiniz?
evet0
hayır0
cevapla 13.03.2013 22:30

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.