Takvim

Bugünkü
Takvim
  • Spor
  • 28.09.2011 00:00
  •  - 
  • Son Güncelleme:
  •  
  • 28.09.2011 22:16
ABONE OL

Carvalhal:"Avantaj bizde"

Carvalhal:Avantaj bizde
, 'nde yarın karşılaşacakları İngiltere'nin Stoke City takımını yenmeleri halinde hedefleri konusunda büyük bir adım atacaklarını söyledi.

Teknik direktör Carlos Carvalhal ve yıldız futbolcu Ricardo Quaresma ile maçın oynanacağı Britannia Stadı'nda basın toplantısı düzenledi. Yarın zor bir maç oynayacaklarını belirten Carvalhal, "Puan avantajı bizde. Chelsea ve Manchester United'ın berabere kaldığı ve Liverpool'un yenildiği sahada oynayacağız. Berabere kalmayı hedeflediğimiz için değil, ama eğer berabere kalırsak yolumuz devam ediyor. Ama kazanırsak da çok büyük adım atmış olacağız" diye konuştu.

Son maça göre Stoke City maçında rotasyona gideceğini açıklayan Carlos Carvalhal, "3 günde bir maç oynuyoruz. Çok fazla maçımız var. Çok iyi oyuncu grubumuz bulunuyor. Tabii ki maçların koşullarına ve oynayacağımız takıma göre değişiklikler yapıyoruz. Bunun futbolcularda kaygıya sebep olmadığını biliyorum. Herkes kolektif davranıyor. Önemli olan da bu" dedi.

Carvalhal, Stoke City'nin hem İngiltere'de, hem de Avrupa'da farklı bir mantaliteye sahip olduğunu dile getirdi. Kendilerinin de Türkiye liginden tamamen farklı bir maça çıkacaklarına dikkat çeken Carvalhal şunları söyledi: "UEFA Avrupa Ligi'nin panoramasına baktığınızda da farklı bir maç. Stoke City, Premier Lig içinde farklı bir takım. Kendi sahasında agresif bir ekip. Fizik olarak uzunlar ve söylemeye gerek yok uzun toplarla oynuyorlar. Korner ve yan toplarda çok etkililer. Yandan atılan toplarda ve taç atışlarında da çok etkililer. Bunların ışığında çok iyi çalıştık. Onların güçlü yanlarını etkisiz hale getirmeye çalışacağız. Etkisiz hale getirirsek o anda bizim futbolumuz ve kalitemiz ortaya çıkacak."

Beşiktaş'ın İngiliz takımlarına karşı iyi sonuçlar almasının yanında kötü sonuçlar da elde ettiğinin hatırlatılması üzerine Carvalhal, "Rakibin artı yönlerine saygı duyarak sahaya çıkacağız. Duran toplarda, taçlarda ve kornerlerdeki etkilerini bildiğimiz için bu durumlara olabildiğince konsantre olmamız gerekiyor. Onların iyi yönlerinden bahsetsek de dünyanın her takımında olduğu gibi Stoke City'nin de zayıf yönleri var. Zayıf noktalarının üstüne giderek bunlardan yararlanmak isteyeceğiz. Öncelikli
düşüncemiz kalemizden uzak oynamak ve topu yerde tutmak. Rakip buna ne kadar izin verir yarın göreceğiz. Ama amacımız bu" diye konuştu.

Portekizli çalıştırıcı, Stoke City'de çekindiği oyuncu olup olmadığı yönündeki soruyu ise "Kolektif oynayan bir takım. Uzun toplarla oynadıklarında ilerde oyunu tutacak oyunculara sahipler. Dörtlü defans neredeyse stoper edasında oynayabiliyor. Rakibi iyi tanıyoruz. İki maç arasındaki kısa zamanda olabildiğince hazırlanmaya çalıştık. Bahsettiğim özellikleri engelleyebilirsek iyi skor alabileceğimize inanıyorum'' diye yanıt verdi. Carlos Carvalhal, Stoke City'nin oyuncusu Peter Crouch ile ilgili soru
üzerine ''Crouch değişik bir oyuncu. Bunu biliyoruz. Manchester United maçında güzel gol attı" dedi.

QUARESMA: "KOLAY MAÇ OLMAYACAĞINI BİLİYORUZ"
Portekizli yıldız oyuncu Ricardo Quaresma ise Stoke City maçının kolay olmayacağının bilincinde olduklarını dile getirdi. Quaresma, "Stoke City hem kuvvetli, hem iyi oyunculara sahip. Hava toplarında etkililer. Zorlu olacağının farkındayız. Bunun bilinciyle geldik. Beşiktaş da her zaman başarı için oynar. Yarın da bu hedef için oynayacağız" diye konuştu.

Portekizli yıldız, "Yarın bireysel oyun anlayışını mı sürdürecek, yoksa takım oyunu mu oynama niyetinde?'' sorusunu ise ''Benim oyun sistemim veya kişiliğim değişmedi ve değişmeyecek. Sahada hem iyi oynayıp, hem kazanmak adına takıma yararlı olacak şekilde oynayacağım. Galibiyet için elimden geleni yapacağım" şeklinde konuştu.

BEŞİKTAŞ HAZIRLIKLARINI TAMAMLADI
Diğer yandan Siyah-beyazlılar, mücadelenin oynanacağı Britannia Stadı'nda son antrenmanını yaptı. İlk 15 dakikası basına açık gerçekleştirilen idmanda yarınki karşılaşmanın taktiği üzerinde durulduğu bildirildi. Antrenmanın ardından Siyah-beyazlılar, kamp yapacağı otele giderek maç saatini beklemeye başladı.