Bugünkü
Takvim
  • Spor
  • 21.09.2011 00:00
  •  - 
  • Son Güncelleme:
  •  
  • 21.09.2011 15:25
ABONE OL

Olimpiyat Stadı TFF'nin oluyor

75 bin kişilik Türkiye Futbol Federasyonu'na geçiyor.

Olimpiyat Stadı TFF'nin oluyor
Gençlik ve Spor Bakanı Suat Kılıç, İstanbul Olimpiyat Stadındaki belirsizliğin artık sona erdireceğinin altını çizerek, "Bu stad Türkiye'nin yüz akı. Stadın hangi kurumumuz üzerinde olduğu belirsizliğini artık ortadan kaldırıyoruz. İstanbul artık TFF üzerine devredilecek. En kısa zamanda da oraya yapacağımız restorasyon ve yeni yatırımlarla TFF hizmet binasını da oraya taşıyacağız. Olimpiyat Stadı artık TFF yönetiminde olacak" dedi.

FORMULA 1'DEN VAZGEÇTİK

Türkiye'nin 2012 Formula 1 yarış takvimine girmediği konusuna da vurgu yapan Kılıç, "Formula'nın patronu Bernie Ecclestone bizden 26 milyon dolar talep etti. Biz de buna karşılık 13 milyon dolar ve 100 bin seyirci garantimizi sunduk. Ecclestone'de bu teklifimizi kabul etmedi. Kafamızda artık F1 düzenleme gibi bir düşünce kalmadı. Bu ülkenin, 75 milyon vatandaşımızdan topladığımız vergilerle yaptığımız İstanbul Park tabii ki atıl kalmayacak. Orada farklı organizasyonlar düzenleyerek, motor sporları alt yapımızı güçlendirmeye yönelik yeni projelere imza atacağız" diye konuştu.

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.