Bugünkü
Takvim
  • Siyaset
  • 27.10.2015 00:00
  •  - 
  • Son Güncelleme:
  •  
  • 28.10.2015 00:49
ABONE OL

yine çark etti

PKK'ya yakınlığıyla bilinen İMC TV'de nın değiştirilemez 2. ve 3. maddelerini değiştirmeye evet dediklerini söyleyen , katıldığı başka bir programda çark etti ve kendini yalanladı.

Kılıçdaroğlu yine çark etti
lideri konusunda çark etti. Daha önce terör örgütü PKK'ya yakınlığıyla bilinen İMC TV'de katıldığı bir programda skandal bir açıklama yaparak Anayasa'nın değiştirilemez 2. ve 3. maddelerinin değişikliğine evet dediklerini belirten Kılıçdaroğlu bu sefer kendini yalanladı.

KENDİNİ YALANLADI
'nin canlı yayınında konuşan Kılıçdaroğlu, anayasayla ilgi önceki açıklaması sanki hiç yokmuş gibi yaparak "Bizim belli kriterlerimiz var tabii. İlk dört madde tartışma konusu olmaz. Laiklik ilkesi elbette zaten bütün siyasi partilerin de bir ortak amacı." dedi. CHP liderinin PKK'ya yakınlığıyla bilinen İMC TV'de farklı, NTV'de farklı konuşması kafaları karıştırdı.

HEMEN HÜRRİYET TOPA GİRDİ

Kılıçdaroğlu'nun PKK'nın kanalındaki skandal sözlerini temizleme misyonuna da hemen Hürriyet internet sitesi yetişti. Hürriyet manşetine "Kılıçdaroğlu: Anayasanın ilk 4 maddesi tartışılmaz" başlığını çekerek Kılıçdaroğlu'nun rezaletini aklamaya kalkıştı.

İşte Kılıçdaroğlu'nun değişmesine evet dediklerini belirttiği o değiştirilemez maddeler:

II. Cumhuriyetin nitelikleri

MADDE 2. – Türkiye Cumhuriyeti, toplumun huzuru, millî dayanışma ve adalet anlayışı içinde, insan haklarına saygılı, Atatürk milliyetçiliğine bağlı, başlangıçta belirtilen temel ilkelere dayanan, demokratik, lâik ve sosyal bir hukuk Devletidir.

III. Devletin bütünlüğü, resmî dili, bayrağı, millî marşı ve başkenti

MADDE 3. – Türkiye Devleti, ülkesi ve milletiyle bölünmez bir bütündür. Dili Türkçedir. Bayrağı, şekli kanununda belirtilen, beyaz ay yıldızlı al bayraktır.

Millî marşı "İstiklal Marşı"dır.

Başkenti Ankara'dır

kalan karakter 1000

cem cem

tunceli doğumlu olup bunu inkar eden aslını inkar eden dersim olaylarında mehmetçiye kurşun sıkan aşiret liderinin torunu olan ermeni asıllı kılıçdaroğlundan ne bekliyordunuzki?

Aynı Görüşte misiniz?
evet9
hayır0
cevapla 28.10.2015 09:26
Kadir Sahinoglu Kadir Sahinoglu

cark ede ede artk kirilma zmani geldi geciyor...siyasi oarak zaten miladi dolmus...kullanim süresi coktan gecmis..artik küf tutma sürecine giiryor.

Aynı Görüşte misiniz?
evet12
hayır0
cevapla 28.10.2015 09:12
mehmet mehmet

HANİ laikler var ya ne laiklerse onlara duyurulur. sesinizi neden çıkaramıyorsunuz?

Aynı Görüşte misiniz?
evet10
hayır0
cevapla 28.10.2015 08:31
rahmi rahmi

ya,halen kk dan durusluk beklemek abes degilmi/? kemal Firildak-kemal Kiviran, iki yuzlu diger hayinlerin bir versionu

Aynı Görüşte misiniz?
evet11
hayır0
cevapla 28.10.2015 00:14
jok jok

kirallılk taşeron yeri geldiyi zaman pkk bir yandan Suriyeli ne anlama geliyor bir turk veeeeeya kurt düşmanı olduğunu unutmaaaayınız ssk gaspetiyii paranın hjesabını odesdin
i

Aynı Görüşte misiniz?
evet10
hayır0
cevapla 27.10.2015 20:55

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.