Bugünkü
Takvim

"Yeter artık defolun gidin"

'nin 2012 yılındaki kongresinde genel başkanlığa aday olan İzmir eski İl Başkanı , MHP Lideri ve parti yönetimini adeta topa tuttu.

  • Siyaset
  • 19.10.2015 00:00
  •  - 
  • Son Güncelleme: 19.10.2015 19:31
ABONE OL
Yeter artık defolun gidin
Bahçeli'nin koalisyon görüşmelerinde elinde tuttuğu çantayla ilgili de açıklama yapan Dervişoğlu, "Keşke çantayı önceden açsaydı dedi. Parti yönetiminin koalisyon görüşmelerinde kendilerini yanlış ifade ettiğini anlatan Dervişoğlu, "Eğer bunu farkında olmadan yapıyorsanız düzeltin, bilerek yapıyorsanız defolun gidin diye konuştu.

Bir dönem Ülkü Ocakları Genel Başkanlığı görevini de yürüten Milliyetçi Hareket Partisi () İzmir eski İl Başkanı , sosyal medya hesapları üzerinden yaptığı paylaşımların çeşitli basın kuruluşlarınca haberlere konu edilmesi üzerine İzmir'de bir otelde basın toplantısı düzenledi. "Bizim partide konuşmak, seçim zamanı çok uygun ve makul bulunmaz diyen Dervişoğlu, bu açıklamayla bir ilki gerçekleştireceğini ifade ederek, "Bu açıklamamı zamanlama açısından doğru bulmayanlar olabilir. Ancak unutulmasın ki; bazı zamanlarda konuşmak değil, susmak ihanettir. Genel seçim var sus, yerel seçim var sus, referandum var sus, Cumhurbaşkanlığı seçimi var sus, listeler açıklanacak sus, hükümet kurulacak sus, yeniden seçim olacak yine sus. Soruyorum size en son ne zaman konuştunuz? Fikir namusunuza ve dava arkadaşlarınıza en son ne zaman sahip çıkmanıza izin verildi dedi.

"İKTİDARA TALİP OLMAYAN GÖRÜNTÜ YÜREĞİMİ YARALIYOR"
Yaklaşık 10 yıl partisinin İzmir il başkanlığı görevini yürüttüğünü hatırlatan Dervişoğlu, "MHP 10. Kurultayı'nda Genel Başkan Adayı olarak keyfiliğe son verilmesi gerekliliğine işaret ettim. Taşıdığım bu sıfatlar ve üstlendiğim sorumluluklar susmamı değil, konuşmamı emrediyor. Milliyetçi Hareketin iktidara talip olmayan görüntüsü yüreğimi yaralıyor. Unutulmasın ki; kendi içinde umut taşıyamayanlar ülkeleri için umut olamazlar diye konuştu.

"MHP'DE İHRAÇLAR TALİMATLA GERÇEKLEŞİYOR"
Yaptığı bu açıklamalar üzerine partiden ihraç edilme korkusunun olmadığını söyleyen Dervişoğlu, "Benim bu Ülkücü hareketle olan bağım üyelikle tarif edilebilecek hukuki bağın çok ötesindedir. Böyle bir durumla karşı karşıya kalırsam söyleyeceklerim başkalarının kaldıramayacağı boyutlara ulaşır. Allah nasip etmesin. Hukuki mücadelemi de sürdürürüm. Ayrıca MHP'de ihraçlar talimatla gerçekleştiriliyor. Disiplin kurulları da partilerin hukuki kurullarıdır. Hukuki kurullar da talimatla hareket ediyorsa Türkiye'deki manzara MHP'ye de yansımış ve adalet duygusu kökünden zedelenmiş olur ifadelerini kullandı.

"DEFOLUN GİDİN"
"Her geleni elimizin tersiyle itersen bize 'hayırcı' derler diyerek MHP Lideri 'yi hedef alan Dervişoğlu, "Ben MHP'nin nelere 'evet', nelere 'hayır' dediğini biliyorum. 'Hayırcılık'la anılmak MHP'nin hak ettiği bir şey değil. Ama siz ne yapıyorsunuz da biz bu şekilde anılıyoruz. Eğer bunu farkında olmadan yapıyorsanız düzeltin, bilerek yapıyorsanız defolun gidin dedi.

"ÇANTAYI ÖNCEDEN AÇSAYDIN"
Bahçeli'nin bir canlı yayın programında AK Parti ile yapılan koalisyon görüşmeleri sırasında elinde bulunan çantanın içindekileri açıklamasını da değerlendiren Dervişoğlu, "Keşke çantayı önceden açsaydı. Ben gecikilmiş olmaktan rahatsızım. AK Parti Genel Başkanı gelip bu görüşmeler yapıldığında, MHP Lideri'nin kapıda açıklama yapıp yanlış anlamayı bertaraf etmesi lazımdı. İnsanlar sizin aklınızı okumak mecburiyetinde mi? Çantayı açacaksınız. Çantalar saklanmak için değildir. Antikacılık merakını terk etmek lazım. Benim söylediklerimi camiada herkes konuşuyor ama ulu orta konuşmaya sorumlulukları icabı razı olmuyorlar. İnsanlarımız 'yeter artık' diyor şeklinde konuştu.

kalan karakter 1000

ARAFTAN ARAFTAN

Sn BAHÇELİ cüceler normal ligde basketbol oynamaz. Ve de oyunun nasıl oynayacağını dikte ettiremez. Sizde oyunuz kadar konuşup diğer partileri yönetmeye kalkacağınıza sorunlarla ilgili çözüm konusunda ne düşündüğünüzü açıklayın. Bizde ona göre oyumuzu belirleyelim

Aynı Görüşte misiniz?
evet3
hayır0
cevapla 20.10.2015 11:53
MeM. MeM.

Ağzına sağlık; birilerinin bu adama (BAHÇELİ) yaptığının Devlete neye mal olduğunu öğretmesi lazım. Onca bomba bu adam yüzünden patladı.

Aynı Görüşte misiniz?
evet11
hayır0
cevapla 20.10.2015 09:39
musacan musacan

bahçeli gelinceye kadar hep mhp derdim ama bahçeli gelince faz geçtim mhp den nedenmı bu zmana kadar türkiye için halk için hiç bir şey yapmadı. seçmenını küçük gördü hep yannışın yanında oldu (doğru kararların yanında olmadı ) hep solun yanında oldu kesınlıkle partıden ihraç edilmesi gerek....

Aynı Görüşte misiniz?
evet11
hayır0
cevapla 20.10.2015 09:05
misafir misafir

ihraçlar talimatla gerçekleştiriliyorsa,keza meral akşener deki gibi biraz dinlendiriliyorsa sonrada çıkıp diktatör propagandası yapılıyorsa daha başka ne demeli.müsavat dervişoğluda zaten olayı tüm açıklığıyla anlatmış ilava edilecek birşey bile bırakmamış.

Aynı Görüşte misiniz?
evet5
hayır0
cevapla 20.10.2015 07:49
KARTAL KARTAL

vallahi bu doğru sözün karsısında ben sapka çıkartırım .......................

Aynı Görüşte misiniz?
evet28
hayır0
cevapla 20.10.2015 01:26

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.