Bugünkü
Takvim

'dan önemli açıklamalar

Cumhurbaşkanı adayı ve Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Sakarya'da coşkulu kalabalığa hitap etti....

  • Siyaset
  • 16.07.2014 00:00
  •  - 
  • Son Güncelleme: 16.07.2014 19:50
ABONE OL
Bunun hesabını ağır ödeyecekler
Cumhurbaşkanı adayı ve Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, milletin oynanan oyunu da şantajları da montajları da gördüğünü belirterek, "Şimdi inşallah onların hesabını yine milletim görecek ve hukuk içinde de bunun hesabını ağır ödeyecekler. Biraz sabır. Türkiye'nin milli kurumlarına, milli değerlerine, milli projelerine yapılan ihaneti bu kardeşiniz çok yaşadı. Bunlar, ihanet şebekesi ihanet. Bu ülkede, mafyayı nasıl çökerettiysek, çeteleri nasıl çökerttiysek, bu ihanet şebekesini de öyle çökerteceğiz, Allah'ın izniyle" dedi.

Kent meydanında halka hitap eden Erdoğan, konuşmasının başında ramazanın Sakarya'da da hayırlara vesile olmasını, tutulan oruçların, hayırların ve ibadetlerin kabul olmasını niyaz ederken, "Sakarya; saf çocuğu masum Anadolu'nun/ Divanesi ikimiz kaldık Allah yolunun/Beraber yürüdük, beraber yürüyeceğiz bu yolda/Uzun ince bir yoldayız/ Gidiyoruz gündüz gece/G ideceğiz gündüz gece" ifadelerini kullandı.

Erdoğan, 20 Mart'ta Sakarya'da "muhteşem bir buluşma"yı aynı meydanda gerçekleştirdiklerini hatırlatarak, meydanda bulunanlara şöyle seslendi:

"Birisi diyor ki 'Buranın belediye başkanı buraya bir otopark bile yapmamış.' Halbuki bunun altı otopark. Bunlar böyle işte. Klavuzu karga olanın... Bu buluşmadan 10 gün sonra sizler sandığa gittiniz. Sakarya, 30 Mart'ta yüzde 58 oy oranıyla bir kez daha 'AK Parti' dedi. Bu muhteşem sonuçtan dolayı her birinize tek tek teşekkür ediyorum. Ahde vefanız için sizlere şükranlarımı sunuyorum. Allah sizlerden razı olsun. Rabbim Sakarya'daki bu uhuvveti, bu birliği, bu kardeşliği ebediyen muhafaza eylesin."

Cumhurbaşkanı adayı Erdoğan, 30 Mart yerel seçimlerinde Türkiye'nin yüzde 45,5 oy oranıyla kendilerine destek, güç, özellikle hükümetteki, belediyelerdeki performanslarına bir kez daha güvenoyu verdiğini söyledi.

Milletin, 30 Mart'ta sadece AK Parti'yi desteklemekle kalmadığını, sandıkta CHP'ye, MHP'ye ve HDP'ye de ders verdiğini ifade eden Erdoğan, konuşmasını şöyle sürdürdü:

"En önemlisi de bu aziz millet, sandığa gitti Pensilvanya ihanet çetesine söyleyeceğini en sert şekilde söyledi. Tabii bu partiler, bu çevreler milletin sandıkta verdiği bu ibretlik dersi her zaman olduğu gibi okumadılar. Çünkü bunların hedefleri küçük. Bunlar, 'Küçük olsun bizim olsun' derdindeler. Onun için de belli merkezlerde, belli bölgelerde sıkışıp kaldılar. Birisi diyor ki, 'Biz Kürtlerin partisiyiz', siyasi Kürtçülük yapıyor ve orada sıkışıp kalıyor. Birinci parti o mu oluyor? Yok, gene birinci parti, biz oluyoruz. Birisi diyor ki 'Biz, Türklerin partisiyiz', siyasi Türkçülük yapıyor. O da Türklerin oyunu alıyor mu? Hayır, o geride, nal topluyor, üçüncü parti. Biz gene birinci parti oluyoruz. Biri diyor ki 'Biz, kumsalların partisiyiz.' Ben demiyorum ha, o diyor. CHP... Peki o kumsallarda, sahillerde birinci parti gene AK Parti. Niye? Çünkü biz, 77 milyonun partisiyiz. Çünkü biz, Türküyle Kürdüyle Lazıyla Gürcüsüyle Abazasıyla Boşnağıyla Arnavutuyla Romanıyla Pomağıyla velhasıl 77 milyonu, 'Yaradılanı severiz yaradandan ötürü' diyerek sevdik. Bizim farkımız bu. Alevi, Sünni diye ayırt etmedik. Hepsini sevdik. Niye? Çünkü beni yaratan Allah, onları da yarattı. Mesele bu. Yaptıkları bütün ahlak dışı saldırılara rağmen, bütün şer ittifaklarına rağmen milleti kandıramadılar, aldatamadılar. Benim aziz milletim, feraset, basiret sahibidir."

Milletin oynanan oyunu gördüğünü belirten Erdoğan, "Şantajları da gördü, montajları da gördü. Şimdi inşallah onların hesabını yine milletim görecek ve hukuk içinde de bunun hesabını ağır ödeyecekler. Biraz sabır. Türkiye'nin milli kurumlarına, milli değerlerine, milli projelerine yapılan ihaneti bu kardeşiniz çok yaşadı. Bunlar, ihanet şebekesi ihanet. Bu ülkede, mafyayı nasıl çökerettiysek, çeteleri nasıl çökerttiysek, bu ihanet şebekesini de öyle çökerteceğiz, Allah'ın izniyle. Hiç endişeniz olmasın" diye konuştu.

- "AK Parti milletle yürüyor, milletin kurduğu ittifakla yürüyor"

Cumhurbaşkanı adayı ve Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, şimdi yeni bir ittifak kurulduğunu dile getirerek, şöyle devam etti:

"10 Ağustos cumhurbaşkanlığı seçimi öncesinde bir şer ittifakı... Aynı safa dizildiler, tesbih tanesi gibi yan yana geldiler. Kim var bu ittifakın içinde? CHP var. Kuyruğunda MHP var. İrili ufaklı, oyları yüzde 1'i bile bulamayan, milletten teveccüh göremeyen partiler var. Bu ittifakın içinde bir kez daha Pensilvanya ihanet çetesi var. Bu ittifakın içinde belli sermaye grupları, belli medya grupları var. AK Parti milletle yürüyor, milletin kurduğu ittifakla yürüyor. Kime karşı? Bu şer ittifakına karşı. Bu ilk kez olmuyor. 2007 Halk Oylaması'nda yine böyle şer ittifakı kuruldu. Ne yaptı milletim? Yüzde 69'la Anayasa değişikliğine 'evet' dedi. Peki şimdi hangi yüzle milletin karşısına gelecekler? Milletin, cumhurbaşkanını seçmesine 'hayır' dediniz de şimdi hangi yüzle milletin karşısına geleceksin ey Kılıçdaroğlu, ey Bahçeli, ey bilmem diğerleri."

Sakarya'nın yüzde 77 oy oranıyla 'evet' dediğini aktaran Erdoğan, 2010 Halk Oylaması'nda "yine bir şer cephesi" oluşturulduğunu, Türkiye genelinde yüzde 58, Sakarya yüzde 67 destek aldıklarını anlattı.

kalan karakter 1000

ZAF-er ZAF-er

Ülke Ekonomik kriz sarmalinda, Derwish yiyeceklerini yok etti,
Önlerinden ER bir adam göndermisti, Ülkeye DOGAN Günes gibi Aydinlatsin diye
Yüce Allah onu sinadi. Hüzün kuyusuna atilan YUSUF Bu.
Zincir vurup incittiler Ayaklarini, Söyledikleri gerçeklesinceye dek,
EGEMEN olan onu özgür kildi. Adam gönderip YUSUF 'u saliverdi
Onu kendi sarayinin efendisi, Bütün varliginin sorumlusu yapti
Ülkelerin Önderlerini istedigi gibi egitsin,
Ülkelerin ileri gelenlerine akil versin diye.

Aynı Görüşte misiniz?
evet16
hayır0
cevapla 16.07.2014 22:04
Kerim Kerim

Türkiyeyi karistirmak icin ülke zarar görmesi icin her türlü fitne fesati hazirliyorlar simdi sira Suriyeli mültecilere geldi kimler tarafindan hazirlandigini yine görüyoruz, borsa yükseldi hersey yolunda gidiyor bunu engellemek icin paralel medya yine is basinda emirler geldi bir yerlerden ülkenin icindeki köpeklerini sokaklara saliyor ama yine hic bir ise yaramicak artik agsinzda kus tutsaniz birsey ifade etmez bu saaten sonra, sonunuz yakintir evelAllah

Aynı Görüşte misiniz?
evet14
hayır0
cevapla 16.07.2014 20:26

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.