Bugünkü
Takvim

TSK'dan açıklama

, ın 'nden tasfiye edildiği yönündeki haberleri yalanladı.

  • Siyaset
  • 20.05.2013 00:00
  •  - 
  • Son Güncelleme: 20.05.2013 21:31
ABONE OL
TSK'dan açıklama
, "; görevleri ile ilgili olarak icra ettiği bazı faaliyetleri, haftalık olarak, yüce milletimizin bilgisine doğru, şeffaf, açık ve samimi bir şekilde sunma gayreti içerisindedir" kaydını düştüğü bir açıklama yayımladı.

"Türk Silahlı Kuvvetlerinden Haberler"de sunulan bilgilerin; kamuoyunu bilgilendirmek ve yanlış algılamaların önüne geçmek maksadıyla paylaşıldığını belirten Genelkurmay Başkanlığı, ın 'nden atıldığı iddiaları konusunda, "Türk Silahlı Kuvvetleri personeli arasında inancı ve mezhebi ile ilgili bir ayrımcılık mevzuubahis değildir. Bu konu ile ilgili olarak ortaya atılan iddialar asılsız ve gerçek dışıdır" açıklaması yaptı.

KİMYASAL SİLAH MUAYENESİNDEN GEÇİRİLEN SURİYELİ YOK

Genelkurmay, Gülhane Askeri Tıp Akademisi (GATA) Tıbbî Kimyasal, Biyolojik, Radyolojik ve Nükleer (KBRN) Bilim Dalı Başkanlığı; kişilerin kimyasal ve/veya biyolojik silah etkilerine maruz kalıp kalmadıkları ile ilgili olarak taranması, bu etkilere maruz kalan kişilerin tespiti, kimyasal ve biyolojik ajanlardan arındırılması (dekontaminasyon) yeteneklerine sahip olduğunu belirtirken, "Konu ile ilgili olarak, Suriye'den getirilerek, GATA'da muayene edilen ve tedavi altına alınan yaralı şahıs bulunmamaktadır" açıklaması yaptı.

38 SINIR KARAKOLU YAPILDI, İNŞAATLAR DEVAM EDİYOR

Genelkurmay Başkanlığı, 2008 yılından itibaren, yüksek güvenlikli sınır karakollarının yapılmasına yönelik çalışmalar kapsamında, Milli Savunma Bakanlığı, İçişleri Bakanlığı, ve arasında protokoller imzalandığını belirterek şu bilgiyi verdi:

"Bu kapsamda; 1. MSB ve TOKİ arasında imzalanan protokoller ile hudut hattında yapımı planlanan toplam 120 adet karakol/askeri tesisin; 38 adedi tamamlanmış, 48 adedinin inşaatı, 34 adedinin ise ihale ön hazırlık çalışmaları devam etmektedir. 2. Ayrıca, Kuvvet Komutanlıkları tarafından 2009 yılından itibaren İnşaat Yatırım Programı kapsamında; Kara Kuvvetleri Komutanlığına ait 26 adet karakol/tesisten, 18 adedi tamamlanmış, 5 adedinin inşaatı, 3 adedinin de ihale ön hazırlık çalışması devam etmektedir."kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.