Bugünkü
Takvim

Yeni anayasada uzlaşmazlık

, yeni anayasada "eşitlik" maddesi içinde yer alacak ayrımcılık yasağında uzlaşmaya varamadı.

  • Siyaset
  • 23.05.2012 00:00
  •  - 
  • Son Güncelleme: 23.05.2012 19:20
ABONE OL
Yeni anayasada uzlaşmazlık
, Meclis Başkanı Cemil Çiçek'in başkanlığında toplandı.

Toplantıda, Komisyon'un, 3. madde olarak kaleme alacağı "eşitlik" maddesi içinde 3. fıkra olarak yer alacak "ayrımcılık yasağı" fıkrasında uzlaşma sağlanamadı. Bunun üzerine, yazım komisyonunun konuyla ilgili çalışmalarını sürdürmesine karar verildi.

AK Parti İstanbul Milletvekili Mustafa Şentop, MHP Konya Milletvekili Faruk Bal, CHP İzmir Milletvekili Rıza Türmen ve BDP İstanbul Milletvekili Sırrı Süreyya Önder'den oluşan yazım komisyonu, öğleden sonra toplanarak fıkra üzerinde çalışmalarını sürdürdü ancak uzlaşmaya varamadı.

Yazım komisyonu, fıkra üzerindeki çalışmalarını yarın da sürdürecek.

AK Parti, "ayrımcılık yasağı"nın yeni anayasada genel olarak ifade edilmesini isterken, muhalefet milletvekilleri ise neyin ayrımcılık yasağına gireceğinin sayılması gerektiğini savunuyor.


kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.