Bugünkü
Takvim

BDP'ye ret!

Adalet Bakanı , BDP Grup Başkanvekili Pervin Buldan'la TBMM'de yapacağı iddia edilen görüşmeyle ilgili açıklama yaptı

  • Siyaset
  • 23.05.2012 00:00
  •  - 
  • Son Güncelleme: 23.05.2012 20:37
ABONE OL
BDP'ye ret!
Adalet Bakanı , BDP Grup Başkanvekili Pervin Buldan'la TBMM'de yapacağı iddia edilen görüşmeyle ilgili, "Muhatabıyla paylaşılmayan görüşme içeriğinin kamuoyuna duyurulmasının, siyasi etik ve nezaket kurallarıyla bağdaşmadığı değerlendirilmektedir" dedi.

Bakan Ergin yaptığı yazılı açıklamada: "Adalet Bakanı olarak, tüm siyasi partilerimizin üye milletvekillerinden gelen görüşme taleplerini, imkanlar dahilinde karşılamaya özen göstermekteyim. Bu çerçevede zaman zaman BDP milletvekillerinin görüşme talepleri de karşılandı. 22 Mayıs günü BDP Grup Başkanvekili Sayın Pervin Buldan'dan gelen görüşme talebi, TBMM Adalet ve Anayasa Komisyonlarındaki çalışmalarım nedeniyle karşılanamadı ve bu durum kendilerine iletildi. Ancak, Sayın Buldan tarafından görüşmenin, komisyon çalışmalarının elverdiği zaman diliminde, TBMM'de yapılabileceği belirtilmiş. Görüşmenin içeriği konusunda tarafıma herhangi bir bilgi verilmedi, görüşmenin yapılıp yapılmayacağı da belirttiğim mazeret nedeniyle kesinleştirilemedi. Buna rağmen, muhatabıyla paylaşılmayan görüşme içeriğinin kamuoyuna duyurulmasının, siyasi etik ve nezaket kurallarıyla bağdaşmadığı değerlendirilmektedir" dedi.

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.