Bugünkü
Takvim

Chicago'da kritik görüşme

Cumhurbaşkanı 'ün ABD Başkanı ile ikili görüşmesi sona erdi

  • Siyaset
  • 21.05.2012 00:00
  •  - 
  • Son Güncelleme: 21.05.2012 22:11
ABONE OL
Chicago'da kritik görüşme
Gül ve Obama, Chicago'da düzenlenen NATO zirvesi sırasında bir araya geldi.

Zirvenin gerçekleştirildiği McCormick Kongre Merkezi'nde ABD'ye ayrılan görüşme odasındaki görüşme basına kapalı yapıldı.

Görüşmede Cumhurbaşkanı Gül'e Dışişleri Bakanı Ahmed Davutoğlu, Milli Savunma Bakanı İsmet Yılmaz, Dışişleri Bakanlığı Müsteşarı Feridun Sinirlioğlu ve Türkiye'nin Washington Büyükelçisi Namık Tan eşlik etti.

GÜL'ÜN TEMASLARI
Zirve sırasındaki ikili temaslarıda bulunan Gül, sırasıyla Pakistan Cumhurbaşkanı Asıf Ali Zerdari ve Bulgaristan Cumhurbaşkanı Rosen Plevneliyev ile görüştü.

Görüşmelerde görüntü alınmasına izin verilirken, açıklama yapılmadı.

Cumhurbaşkanı Gül bugün ayrıca, NATO zirvesi kapsamındaki Afganistan toplantısına katılan liderlerle çekilen aile fotoğrafına katıldı.

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.