Takvim

Bugünkü
Takvim
  • Siyaset
  • 16.05.2012 00:00
  •  - 
  • Son Güncelleme:
  •  
  • 16.05.2012 13:14
ABONE OL

"Böyle siyaset olmaz"

Başbakan Tayyip Erdoğan partisinin İl Başkanları Kongresi'nde konuştu. Erdoğan, gündemdeki konularla ilgili çarpıcı açıklamalar yaptı.

Başbakandan kritik açıklama

"Yol arkadaşını ve kılavuzunu iyi seçmeyen yarı yolda kalır. Paşalara dil uzatan yazarlara sahip çıkacaksın...Esasında buna yol arkadaşlığı denmez. Buna olsa olsa tencere yuvarlanış kapağını bulmuş denir. Hayırlı yolculuklar."

"Ovit Tüneli 15 kilometre uzunluğu ile Türkiye'nin en uzun tüneli olacak. Biz yatırımlarımıza hız kesmeden devam edeceğiz. Yatırımların durması demek Türkiye'nin durması demektir. Biz eserlerimizle, hizmetlerimizle konuşuruz. Belediyecilik iktidarın provasıdır"

ÜCRETSİZ SÜT DAĞITIMI

"Süt konusu geleceğimiz için önemli bir konu. Bunun daha bir çok boyutu var. Benim, hayvancılıkla uğraşan çiftçi kardeşimle ilgili boyutu var. Süt konusu aynı zamanda Türkiye'de nasıl bir muhalefet anlayışının olduğunu göstermek adına önemli bir konu. Türkiye'deki 17 süt firmasının 17'si de ihaleye katılmıştır. Evrakları eksik olan biri dışında hepsine ihale verilmiştir. Ayıptır. Nasıl bunu söylüyorsun? Her konuda bunu yapıyor. İnceleme, araştırma yapmıyor. Yandaş yandaş yandaş... İftira atmanın da bir namusu vardır. CHP'de iki dönem milletvekilliği yapan kişilerin firmaları da ihaleye girmiş ve kazanmıştır. Sadece bir süt konusunda sadece bir kaç cümle içerisinde bu kadar yalanı arka arkaya sıralıyor. Bu ifadeleri kullanmakla çocuklarda, ailelerde tereddüt oluşturdun. Yazık değil mi? Sen ortaya pisliklerini atacaksın, biz de gelip senin pisliklerini temizleyeceğiz. Bu nasıl siyaset? Tarzı bu. Çamuru at, arkasından çark et. Karala, kaç.Bunu siyaset sanıyorlar. Çocukların eline taş verip askere polise taş attırmak, o çocukların arkasına sığınıp siyaset yapmak vicdansızlık ise, sütün arkasına sığınıp siyaset yapmak o kadar vicdansızlıktır."

"SANA SİYASET ÖĞRETECEK DEĞİLİZ"

"Terörle mücadele toplumsal uzlaşma ile olur diyor. Buyur biz buradayız. Biz de bu yoldan gidiyoruz. Toplumsal uzlaşma adına ne söyleyeceksin, önce bunu söyle. Ama söyleyeceği bir şey yok. Dün de söyledim, Hakkari'ye gittiğinde orada bile bir Türk bayrağını mitinginde kullanamayacak kadar bu toplumun değerlerinden uzak bir insansın sen. O mitingi özel bir anlaşma ile yaptın. Yoksa oraya gidemezsin sen. Gazete küpürünü eline alıp, yandaş yazarı okuyup muhalefet yapılmaz. Ortaya bir iftira atıp pişkince hiç kimsenin geriye çekilmeye hakkı yoktur. Bu siyaset değildir. Ak Parti olarak çok işimiz var. Biz Türkiye'nin sorunlarını çözmeye çalışıyoruz. Bu saatten sonra bir de çıkıp CHP Genel Başkanı'na ders veremeyiz. Ama arzu ederse Ak Parti Siyaaset Akademisi'nin kapıları sonuna kadar açık. Buradan boş adam çıkmaz."

"Millet bizden hizmet bekliyor. Biz de bu hizmeti vermeye devam edeceğiz. Hem içeride hem de dışarıda. Çünkü Ak Parti artık bir dünya partisidir. İnşallah 2014'teki yerel seçimlere çok daha güçlü gireceğiz. İktidarda büyüme örneğini tüm dünyaya göstereceğiz."