Bugünkü
Takvim

vefat etti

Eski Devlet Bakanlarından, 23. dönem Şanlıurfa Milletvekili Gülpınar, Ankara'da geçirdiği kalp krizi sonucu 69 yaşında vefat etti.

  • Siyaset
  • 14.05.2012 00:00
  •  - 
  • Son Güncelleme: 14.05.2012 10:34
ABONE OL
Eyyüp Cenap Gülpınar vefat etti
Babasının ölüm haberini alan Şanlıurfa Milletvekili da Şanlıurfa'dan Ankara'ya gitti.

'de 18, 19, 20, 21 ve son olarak 23. Dönem Şanlıurfa Milletvekili olarak bulunan Gülpınar, 2011 yılında yapılan seçimlerde aday olmayınca yerine oğlu Mehmet Kasım Gülpınar, AK Parti'den milletvekili seçildi.

ANAP ve AK Parti milletvekilliği yapan Gülpınar, gece geç saatlerde Ankara'daki evinde kalp krizi geçirdi ve yakınları tarafından özel bir hastaneye götürüldü.

Gülpınar, doktorların müdahalesine rağmen kurtarılamadı. Gülpınar'ın ölüm haberini Şanlıurfa'da alan oğlu AK Parti Milletvekili Mehmet Kasım Gülpınar da karayoluyla Ankara'ya hareket etti.

GÜLPINAR KİMDİR?

, 10 Haziran 1943'de Şanlıurfa'nın Siverek ilçesinde doğdu. Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesi'ni bitiren ve avukatlık yapan Gülpınar; 18, 19, 20, 21. Dönemlerde ANAP milletvekili olarak TBMM'ye girdi ve 48. hükümette Devlet Bakanı olarak görev yaptı. 23. dönemde TBMM Başkanvekilliği görevinde bulunan Gülpınar 4 çocuk babasıydı.

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.