Bugünkü
Takvim

Gül'den vize tepkisi

'da temaslarda bulunan Cumhurbaşkanı Gül, 'Vize için gereksiz yaptırımlar bitmeli' dedi

ABONE OL
Gül'den vize tepkisi
Resmi ziyaret için 'da bulunan Cumhurbaşkanı , Türkiye'nin üyelik sürecine yönelik önemli açıklamalarda bulundu. Gül ayrıca, Almanya'da yaşayan 3 milyona yakın Türk olduğuna dikkat çekerek vize konusunda büyük sıkıntı yaşandığını ve en kısa sürede çözüm bulunmasını istedi.

AB KONUSUNDA CEVAP VERİRİZ
Gül, "Vatandaşlarımızın özellikle vize konusunda çok büyük sıkıntılar yaşandığını görüyorum. Öyle ki; Türk iş adamları fuarlara mallarını gönderiyorlar ama fuarlara biz gidemiyoruz diyorlar; bilim adamları konferanslara davet ediliyorlar, vize alamıyorlar. Bu son bulmalı. AB konusunda da müzakere sürecini bitirdikten sonra günün şartlarına bakılır, eğer istenmiyorsa, Türkiye'nin bir yük olduğu düşünülüyorsa, bize söylerler. Biz de gerekeni yaparız" diye konuştu.

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.