Bugünkü
Takvim

'lilere polis müdahalesi

İstanbul 'de terör örgütü lehine slogan atan 'lilere polis biber gazıyla müdahale etti.

  • Siyaset
  • 18.09.2011 00:00
  •  - 
  • Son Güncelleme: 18.09.2011 16:59
ABONE OL
BDP'lilere polis müdahalesi

'den Galatasaray'a doğru izinsiz bir yürüyüş yapmak isteyen ve terör örgütü PKK ile lideri Abdullah Öcalan lehine sloganlar atan 'li gruba, polis, Tarlabaşı'nda tazyikli su ve biber gazıyla müdahale etti.

BDP İstanbul milletvekilleri Sebahat Tuncel ile Sırrı Süreyya Önder'in de aralarında bulunduğu bir grup BDP'li, Taksim Meydanı'nda toplandı. Grup, ''terör örgütü PKK'ya yönelik operasyonların durdurulması'' gerekçesiyle basın açıklaması yapmak üzere, Galatasaray Meydanı'na yürümek istedi. Polis, bu yürüyüşe izin vermedi. Bunun üzerine Taksim Meydanı'nda bir süre bekleyen grup, daha sonra polis kontrolünde Tarlabaşı Bulvarı'ndan BDP İl Binası'nın önüne yürüdü.

Burada da bir süre bekleyen grup, yeniden yürüşe geçmek istedi. Polis, uyarılara uymayan ve taşkınlık yapan gruba tazyikli su ve biber gazıyla müdahale etti. Gruptan da polise taş ve şişelerle saldırıda bulunuldu.

Grup, daha sonra polisin kovalaması sonucu ara sokaklara dağıldı. Güvenlik güçleri, bölgedeki güvenlik önlemlerini artırdı.

kalan karakter 1000

Kursat Kursat

vekillerin birileri polis döver,
biri polise taş atarken ardından sahilde uçkur peşinde,
imamefendi camide görevi bitince yine uçkur peşinde.

Bu ne perhiz bu ne maydanoz turşusu....
Ben arasıra haksızlık yapıldığını falan düşünüyordum ama sizler hakediyorsunuz yaaa....

Aynı Görüşte misiniz?
evet6
hayır0
cevapla 18.09.2011 18:39
Eng Eng

Milletin Vekillerine(!) bak.

Yahu siz devletsiniz, kimle kime karşı eyle yapıyorsunuz, koca bir milletvekili olarak utanmıyor musunuz? Bu millet size sokaklarda eylem yapasınız diye mi oy verdi.

Aynı Görüşte misiniz?
evet6
hayır0
cevapla 18.09.2011 18:06
Hakan Hakan

bdp lilere az bile yapilmis.polislerimizin ellerine saglik

Aynı Görüşte misiniz?
evet11
hayır3
cevapla 18.09.2011 17:06

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.