Bugünkü
Takvim

Skandal afiş 'yi 2'ye böldü

Referandum sürecinde astırdığı 'rahibe afişi'nin ardından disiplin kuruluna sevk edilen 'li Avcılar Belediye Başkanı 'nin cezasıyla ilgili parti yönetimi ile disiplin kurulu ters düştü.

  • Siyaset
  • 12.02.2011 00:00
  •  - 
  • Son Güncelleme: 12.02.2011 10:26
ABONE OL
Skandal afiş CHP'yi 2'ye böldü
Uyarı cezası ile geçiştirildiği iddia edilen olayla ilgili, Genel Başkanı ve Genel Başkan Yardımcısı , "Afişle ilgili işlem yapıldı, ceza verildi." açıklamaları yaptı. Ancak CHP Yüksek Disiplin Kurulu (YDK) Üyesi Orhan Akbulut tepki gösterdi. Kurulun henüz kararını vermediğini belirten Akbulut, "(Kılıçdaroğlu ve Tekin'in), neden ve hangi bilgiye dayanarak böyle bir açıklama yaptıklarını bilmiyorum." dedi.

Partiden ihraç istemiyle disiplin kuruluna sevk edilen Değirmenci'nin ne ceza aldığı henüz açıklanmadı. Kılıçdaroğlu, geçtiğimiz günlerde Erzurum gezisi sırasında konuya ilişkin sorulara muhatap oldu. CHP lideri, "Avcılar Belediye başkanımız ile ilgili YDK'nın verdiği bir karar var. O karar çerçevesinde işlem yapılmıştır." demekle yetindi. Cezanın ne olduğu söylenmedi. Tekin de geçen hafta katıldığı bir televizyon programında benzer bir soruyla karşılaştı. "(Afiş olayı) Kurumsal bir hareket değildir. İki işgüzar kendine vazife edinmiş ve bu olayı yapmış. Gereği yapıldı, cezası verdildi." ifadelerini kullandı.

Zaman'a konuşan CHP YDK Üyesi Orhan Akbulut ise kararın henüz çıkmadığını açıkladı. Kılıçdaroğlu ve Tekin'in hangi bilgiyi baz alarak böyle bir açıklama yaptığını bilmediğini ifade eden Akbulut, "Yoğunluktan ve Başkanlık Divanı toplanamadığı için henüz karar yazılmadı. Neden ve hangi bilgiye dayanarak böyle bir açıklama yaptıklarını bilmiyorum." diye konuştu. YDK'nın Değirmenci'ye ilişkin kararı 5 ay içinde yazamaması da dikkat çekiyor. Akbulut, pazartesi karar yazma işinin bitebileceğini aktardı.

kalan karakter 1000

scoutsedat scoutsedat

OOOOOO bu iş böyle giderse chp de kimse kalmaz hepsi disiplin kurulunda okuldan uzaklaştırma alırlar. sırada batum, ve diğerleri var.

Aynı Görüşte misiniz?
evet1
hayır1
cevapla 12.02.2011 12:42

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.