Bugünkü
Takvim

'Seçim ittifakına hazırım' diyen 6 parti

Seçimler yaklaşırken siyasi partiler arasındaki yakınlaşma da sürüyor.

  • Siyaset
  • 12.02.2011 00:00
  •  - 
  • Son Güncelleme: 12.02.2011 10:59
ABONE OL
'Seçim ittifakına hazırım' diyen 6 parti
Haber7'de yer alan habere göre, ve , Saadet Partisi ile ise ve Bağımsız Cumhuriyet Partisi'yle ittifak yapmaya hazır.

Türkiye Partisi Genel Başkanı , Saadet Partisi ile seçim ittifakı yapmaya hazır oldukları mesajını verirken, DSP Genel Başkanı ile HEPAR'ın Genel Başkanı emekli general da ittifak yapmaya hazır olduklarını duyurdular.

Edirne'de partisinin il başkanlığı binasının açılışına katılan Türkiye Partisi Genel Başkanı Abdüllatif Şener, "SP ile ittifak yapacak mısınız?" sorusuna "Türkiye Partisi tek başına seçimlere girmeye hazır. Ancak daha başarılı sonuç almayı sağlayacak gelişmeler olursa değerlendirebiliriz" şeklinde cevap verdi.

ERBAKAN: ÜLKE İÇİN SEVE SEVE

Saadet Partisi Genel Başkanı daha önce Şener'le yaptığı bir görüşmeden sonra kendisine yöneltilen ittifak sorusuna, ''Ülkemiz, milletimiz için gereken ne ise hepimiz onu seve seve yerine getiririz'' şeklinde yanıt vermişti.

ZEYBEK: İTTİFAK BANA TERS DEĞİL

Geçtiğimiz günlerde yapılan kongrede Demokrat Parti'nin genel başkanlığına seçilen Namık Kemal Zeybek de, Erbakan'ı hastanede ziyaret ettikten sonra yaptığı açıklamada, Saadet Partisi ile ittifak yapmaya hazır olduklarını şu sözlerle ifade etmişti: "Sayın Erbakan benim Başbakanımdır. Biz DYP'den bakandık ama Erbakan da bizim Başbakanımızdı. 54 Hükümet döneminde yakın çalıştık. Biz Saadet Partisi haline gelen Refah Partisi ile koalisyon kurmuştuk. Böyle bir ittifak söz konusu olursa hem bizim partilerimizin, hem Saadet Partililerin hem de kamuoyunun aklına 54. Hükümet gelir ve hiç de yadırganmaz böyle bir şey. İttifak bana ters gelmez. Barajı şöyle ya da böyle aşacağız."

DSP HEPAR İTTİFAKI TAMAM GİBİ


DSP Genel Başkanı Masum Türker dün Hak ve Eşitlik Partisi (HEPAR) Genel Başkanı Osman Pamukoğlu'nu ziyaret etti. Görüşmeden ittifak sinyali çıktı. Türker, parlamentonun 'beşinci bir grup' siyasi harekete ihtiyacı olduğunu, belirterek, 'Türkiye'de AKP iktidarına alternatif bir yapıyı oluşturmak istiyoruz. Demokratik birlikteliğin hangi ad altında ve hangi programla oluşacağını kararlaştırdığımız zaman, medyayı bilgilendireceğiz'' diye konuştu. Pamukoğlu ise DSP ile görüşlerinin uyuştuğunu ifade ederek 'İki partinin, kimliklerini koruyarak ne tür çalışmalar yapabileceklerinin görüşüleceğini'' belirtti.

Öte yandan Masum Türker, geçtiğimiz günlerde, Bağımsız Cumhuriyet Partisi Genel Başkanı Mümtaz Soysal'ı parti genel merkezinde ziyaret etmişti. Türker ittifak görüşmesinin ardından şunları kaydetmişti: "Hedefimiz parlamentoda dayatılmak istenen iki kutuplu yapının dışında ulusal değerlere önem veren Cumhuriyetçi bir demokratik bir birliktelikte ortaya çıkmaktır. Umuyoruz Türkiye'nin beklediği bir birliktelik söz konusu olur"

kalan karakter 1000

necdet necdet

türkiyede bir ak parti gerçeği var.ülkene hizmet etmek istiyorsan ve bunda samimiysen bugün bu ak partide olmalı.

Aynı Görüşte misiniz?
evet3
hayır4
cevapla 12.02.2011 23:12
karadayı karadayı

hiç bir partinin şansı yok akp hepsi bir olsa yine kazanır nedenmi mhp chp yanında olsa oyu evet hayır daki gibi yarıya düşer hepsinin oyuda akp ye yetmez değişen birşey olmaz..keşke baraj %20 olsa

Aynı Görüşte misiniz?
evet1
hayır4
cevapla 12.02.2011 22:37
murat murat

demokrat partinin şahlanması için ittifak değil, çillerin ikna edilmesi lazım. tamam zeybek çok akıllı bir adam ama erdoğana karşı baş edemez.

Aynı Görüşte misiniz?
evet4
hayır3
cevapla 12.02.2011 13:32
Oguzhan Selci Oguzhan Selci

Hepar hiç bir parti ile birleşmez biz seçimlere hazırız

Aynı Görüşte misiniz?
evet2
hayır7
cevapla 12.02.2011 13:02
metin demir metin demir

birleşin bakalım.topunuz birleşseniz sizden bir numara olmaz.sonucu belli bir seçime gidiyoruz.%50 ak parti iktidarı

Aynı Görüşte misiniz?
evet13
hayır12
cevapla 12.02.2011 11:06

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.