Bugünkü
Takvim

Künyesi yadigar kaldı

Başbakan Erdoğan'ın 'ta şehit olan büyük dedesinin künyesi, Kars Valiliği'nin arşivinde bulundu

Künyesi yadigar kaldı
22 Aralık 1914, tarih sayfalarına gurur ve hüzün yılı olarak geçmişti. , 'nın en dramatik cephesine sahne olmuştu. 90 bin Türk askeri, vatan topraklarını vermemek için donarak şehit düşmüştü. O şehitlerden biri de Başbakan 'ın dedesiydi... İşte Başbakan Erdoğan'ın dedesinin kayıtları, Kars Valiliği'nde ortaya çıktı.

SON PARA ARKADAŞA
Başbakan'ın annesi Tenzile Erdoğan'ın dedesi olan 'nun resmi kayıtlarına, 189 şehit künyesinin incelenmesinin ardından ulaşıldı. Kayıtlara, Mutlu'nun vefası da girdi. Mutlu'nun ayağı kırılan arkadaşı Molla Usta'yı sırtına alarak Sarıkamış Kışlası'na götürdüğü öğrenildi. Kayıtlarda, Mutlu'nun cebindeki 7.5 kuruşu Rize'ye dönmesi için arkadaşı Molla Usta'ya verdiği bilgisi de yer aldı.


Zafer ŞAHİN

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.