Bugünkü
Takvim

Büyükerşen'e büyük şok!

Demokratik Sol Parti (), Eskişehir Belediye Başkanı 'in partiden istifasını istedi.

  • Siyaset
  • 26.01.2011 00:00
  •  - 
  • Son Güncelleme: 26.01.2011 17:29
ABONE OL
Büyükerşen'e büyük şok!
Alınan bilgiye göre, Büyükerşen'in, son zamanlarda basında sıkça yer alan başka bir partiye katılacağı yönündeki haberlere yanıt vermemesinin, parti içerisinde tepkilere neden olduğu öğrenildi.

Genel Sekreteri Hasan Erçelebi, Eskişehir Büyükşehir Belediye Başkanı Yılmaz Büyükerşen'in, bazı davranışları nedeniyle DSP'lileri üzdüğünü belirterek, ''Sayın Büyükerşen'in partimizin disiplin mekanizmasını işletmeye gerek kalmadan siyasi etiğin gereğini yerine getirmesini bekliyoruz'' dedi.

Erçelebi, yazılı açıklamasında, son günlerde Büyükerşen'in başka bir partiye geçeceğine ilişkin haberlerin basında çokça yer aldığını, bu durum karşısında Büyükerşen'in kamuoyunu aydınlatıcı bir açıklama yapmamasının ise dikkat çekici olduğunu belirtti.

Erçelebi, şunları kaydetti:
''Eskişehir Büyükşehir Belediyesinin bir etkinliğinde başka bir siyasi partinin genel başkanına heykel açılışı yaptırması, kendi partisini bu etkinliğe davet dahi etmemesi DSP'lileri üzmüştür. Bu durum partimizin Başkanlık Kurulu toplantısında da değerlendirilmiştir. Sayın Büyükerşen'in bu davranışları nedeniyle partimizin disiplin mekanizmasını işletmeye gerek kalmadan siyasi etiğin gereğini yerine getirmesini bekliyoruz.''


CHP'DEN YEŞİL IŞIK

CHP Genel Başkan Yardımcısı Gürsel Tekin Büyükerşen'e kapılarının açık olduğunu söyledi.

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.