Bugünkü
Takvim

'liden 'ye övgüler!

'nin yeni isimlerinden Prof. Binnaz Toprak, Genel Başkanı Kılıçdaroğlu'nun tersine " döneminde zenginlik arttı, ekonomi büyüdü ve rezillikten kurtuldu" dedi

  • Siyaset
  • 25.01.2011 00:00
  •  - 
  • Son Güncelleme: 25.01.2011 16:12
ABONE OL
CHP'liden AK Parti'ye övgüler!
Toprak, başta Kılıçdaroğlu olmak üzere partililerin 'kriz aşılamadı, halk yoksullaştı' söylemlerinin tam aksine bir çıkış yaptı.

Habertürk'e konuşan Prof. Toprak, hükümetin ekonomiyi iyi yönettiğini ve zenginliğin arttığını söyledi.

'nin 8 yıldır nasıl iktidarda olduğuna ilişkin soruyu yanıtlayan Toprak, "Buradaki en büyük faktör ekonomidir.

Bu ekonomi politikalarını AK Parti başlatmadı, daha önce başladı. AK Parti çok akıllı davrandı ve o politikaları devam ettirdi.

2002'de devraldıklarında daha önceki birçok hükümetin yaptığı gibi popülist politikalara girişip, parayı har vurup harman savurup ekonomiyi rezil bir hale getirmediler" dedi.

ZENGİNLİĞİ ARTIRDILAR

Anadolu sermayesinin AK Parti döneminde güçlendiğini anlatan Toprak, "Kişi başına düşen gelirin artması ve zenginliğin artması bir gerçektir.

Çünkü Türk halkının en büyük sorunları her seferinde, bütün araştırmalarda ekonomi kökenli çıkıyor. Krize rağmen ekonomi büyüdü, hükümet göstergeleri kötü götürmedi" diye konuştu.

'8 aydır yoksul sayısı artıyor' diyor

Geçen yıl Mayıs'ta 'nin 7'nci Genel Başkanı olarak koltuğa oturan Kemal Kılıçdaroğlu 8 aydır her mitingde ve her toplantıda halkın bu dönemde daha da yoksullaştığını öne sürüyor. Kılıçdaroğlu, yoksul sayısının arttığını krizin de reel sektörde sürdüğünü iddia ediyor.

'Eksen kayması Türkiye'nin lehine'

Bahçeşehir Üniversitesi öğretim üyesi Prof. Toprak, siyasete girmeden önce de AK Parti'nin bazı politikalarından övgüyle söz etmişti.

"AK Parti'nin başarılı icraatleri yadsınamaz" diyen Toprak, ordunun siyasetten uzaklaştırılması, kız çocuklarının eğitimi, kadına karşı şiddetin önlenmesi gibi politikaları desteklemiş, "Eksen kayması Türkiye'nin uluslararası arenadaki önemini artırdı" demişti.

kalan karakter 1000

Osman Osman

Nihayet iclerinden biri cikabildi gercegi itiraf eden.

Aynı Görüşte misiniz?
evet6
hayır1
cevapla 25.01.2011 19:02
mustafa mustafa

tesekkür ederim hanim efendiye insanlara tercuman oldugu icin.

Aynı Görüşte misiniz?
evet4
hayır1
cevapla 25.01.2011 17:16
mustafa mustafa

toprak hocaya tesekkür ederim körlöre gözlük sagirlara kulak oldugu icin saygilar.

Aynı Görüşte misiniz?
evet4
hayır1
cevapla 25.01.2011 17:14
ahmet ahmet

binaz hoca yı bu çağdaş düşünceye sahib olduğu için tebrik ediyorum,çırkın şeyleri eleşttirelim,iyilre iyi demek insandan birşeyler alıp götürmez.

Aynı Görüşte misiniz?
evet8
hayır3
cevapla 25.01.2011 13:36
ali ali

doğru söze ne denir ki....

Aynı Görüşte misiniz?
evet11
hayır2
cevapla 25.01.2011 11:43

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.