Bugünkü
Takvim

'den aday olacak 7 bomba isim

Yaklaşan milletvekiliği seçimlerinde, aday olması düşünülen isimler kulislerde konuşulmaya başladı...

  • Siyaset
  • 24.01.2011 00:00
  •  - 
  • Son Güncelleme: 24.01.2011 16:16
ABONE OL
AK Parti'den aday olacak 7 bomba isim
Adaylar arasında , , Vedat Bilgin ve Efkan Ala gibi önemli isimler var..

Eski medya patronu Ethem Sancak'ın aday gösterileceği konuşuluyor. Sancak'ın altına ise Siirt'te sevilen Kürt kökenli bir aday yerleştirilecek.

Demokratik açılım çerçevesinde Kürt siyasetçilerden eski RP-ANAP kökenli Seyit Haşim Haşimi'nin ya Diyarbakırya da Şırnak'tan aday gösterileceği kaydediliyor.

Demokratik açılımda perde arkası isimlerden MKYK üyesi Mazhar Bağlı'nın da Şanlıurfa'dan aday adayı yapılabileceği belirtiliyor.

Diyarbakır Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Galip Ensarioğlu da öne çıkan isimlerden. Ensarioğlu, BDP ve PKK'dan gelen baskılara karşın, demokratik açılıma destek vermişti. Ensarioğlu ailesinin Diyarbakır ve çevresinde ciddi bir oy potansiyeli de bulunuyor.

Sabah'ın haberine göre Ülkücü kesimin efsane isimlerinden Ramiz Ongun'un ise 'den aday gösterilmesine kesin gözüyle bakılıyor. Referandum öncesi MHP yönetimine "Dalton kardeşler" benzetmesi yapan Ongun, Başbakan 'ı Tarsus'a yaptığı ziyaret sırasında evinde ağırlamıştı. Ancak Erdoğan dün yaptığı açıklamada Ramiz Onguun AK Parti'ye katılacağı hakkındaki haberleri yalanladı..

Yine 2 yıl öncesine kadar MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'nin danışmanlığını yürüten Vedat Bilgin'in de ismi AK Partiile anılıyor.

Diyarbakır valiliğinden Başbakanlık Müsteşarlığı'na getirilen Efkan Ala'nın da vekil adayı yapılacağı konuşuluyor.

kalan karakter 1000

ramazan culha ramazan culha

allahtan acil şifalar diliyorum.Büyük Reis'ten sonra allah alperenleri yeni bir acı ile sınamasın inşallah.

Aynı Görüşte misiniz?
evet0
hayır0
cevapla 24.01.2011 19:43

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.