Bugünkü
Takvim

Dalan'dan kırmızı dönüş

ABONE OL
Dalan'dan kırmızı dönüş
Bir zamanlar belediye başkanlığı yapan 'ın adı bu kez davasına karıştı. 'nin kurucusu Bedrettin Dalan, 2009'da yapılan 10. dalgada gözaltına alınmak istendi. Yapılan baskınlarda Dalan'ın izine rastlanmadı. Yurt dışına kaçtığı anlaşılan Dalan, sağlık durumu nedeniyle Amerika'da olduğunu belirtti ve "Döneceğim" dedi. Fakat Dalan dönmeyince, hakkında geçtiğimiz hafta Kırmızı Bülten çıkartıldı.

DURUMU UYGUN DEĞİL
Bunun üzerine Dalan'ın avukatı Celal Ülgen, mahkemeye bir dilekçe sundu. Avukat Ülgen, Dalan'a CMK'nın 246'ncı maddesi gereğince tutuklanmama garantisi (güvence belgesi) verilmesini talep etti. Ancak Dalan'ın konumunun yasal mevzuata uygun olmadığı belirtildi.


Veli SARIBOĞA

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.