Bugünkü
Takvim

Artık alçak koltukta oturtulmayacak

İsrail büyükleçisi Oğuz Çelikkol’un görev yeri değiştirildi

  • Siyaset
  • 30.10.2010 00:00
  •  - 
  • Son Güncelleme: 01.11.2010 13:11
ABONE OL
Artık alçak koltukta oturtulmayacak
Dışişleri Bakanlığında yapılan bazı büyükelçi atamaları bugünkü Resmi Gazete'de yayımlandı.

Buna göre, Bakanlık mensubu elçi ve büyükelçilerden 8'inin görev yeri değiştirildi. Türkiye'nin Yeni Zelanda Büyükelçisi Mehmet Taşer, Arjantin Büyükelçisi Hayri Hayret Yalav ve Türkmenistan Büyükelçisi Hüseyin Avni Bıçaklı merkeze atandı.

İSRAİL BÜYÜKELÇİSİ TAYLAND'A

Türkiye'nin Tayland Büyükelçisi, İtalya Büyükelçisi Ali Yakıtal Yeni Zelanda Büyükelçisi, Kosova Büyükelçisi Metin Hüsrev Ünler ise Arjantin Büyükelçisi olarak görevlendirildi.

Genel Müdür Yardımcı ve Elçi Songül Ozan Kosova Büyükelçisi, Genel Müdür Yardımcı ve Elçi Şevki Mütevellioğlu Türkmenistan Büyükelçisi oldu.

ALÇAK KOLTUĞA OTURTULMASI KRİZE NEDEN OLMUŞTU

Tayland Büyükelçiği görevine atanan Büyükelçi Oğuz Çelikkol, İsrail'de görevi sırasında yaşanan 'alçak koltuk' krizi ile gündeme gelmişti. Geçtiğimiz ocak ayında İsrail Dışişleri Bakan Yardımcısı Danny Ayalon'un, kendisine nezaket ziyaretinde bulunmaya gelen Türkiye'nin Tel Aviv Büyükelçisi Oğuz Çelikkol'un elini sıkmaması, alçak bir koltuğa oturtması krize yol açmıştı.

İsrail ile "alçak koltuk" kriziyle gündeme gelen Tel Aviv (İsrail) Büyükelçisi Oğuz Çelikkol nisan ayında merkeze alınmış ve yerine Kerim Uras atanmıştI.

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.