Bugünkü
Takvim

Tatlıses'in milletvekili olmak istediği parti

Daha önce Genç Parti’den milletvekili adayı olan şarkıcı , yeniden adaylıkla ilgili açıklamada bulundu.

  • Siyaset
  • 29.10.2010 00:00
  •  - 
  • Son Güncelleme: 29.10.2010 20:02
ABONE OL
Milletvekili olmak istediği parti

Daha önce Genç Parti'den milletvekili adayı olan şarkıcı , yeniden adaylığı için önce 'yi olmazsa memleketi 'yı adres gösterdi.

Her seçim döneminde memleketi Şanlıurfa'dan milletvekili adaylığı gündeme gelen ancak tek denemeyi 2002'de Genç Partri'den İstanbul adayı olarak yapan İbrahim Tatlıses, yeniden siyaset konuştu.

Son albümünü konuşmak için Kral TV ve Kral FM'de yayınlanan Mehmet'in Gezegeni'ne konuk olan Tatlıses, daha önceki girişimlerini de anlattı.

2011'deki seçimlerle ilgili "AK Parti'den aday olmanız konuşuluyor. Böyle bir şey var mı?' sorusuna, "şu an için yok" yanıtını veren Tatlıses şöyle devam etti:

"Başbakan'ın gidişatını olumlu buluyorum. Ülkeye faydalı ve yararlı bir insan. Ayrıca tüm parti liderleri de görevlerini yapıyor; bir de kavgayı bıraksalar.

Şimdilik AK Parti'den bana bir teklif yok. Gelse geri çevirmeyebilirim. Rahmetli Osman Yağmurdereli'nin 'ben ölürsem yerime sen geç' vasiyeti var. Bu vasiyet olduğu için düşünebilirim. Eğer olmaz ise Şanlıurfa..."

ÖNCEKİ DENEMELERİ

Tatlıses, siyasete girmek için iki demesi olduğunu, ilkinde memleketi Urfa'dan alkışlarla bu işe itildiğini söyledi.

"Bir iki hemşehrimiz 'girme' dedi. Abilerimiz vardı ve 'ne fark eder biz ordayız' dediler ve işlerimde o zaman yoğun olduğu için vazgeçtim" diyen Tatlıses, Genç Parti'den adaylığını ise şöyle anlattı:

"Mehmet Ağar'la Cem Uzan'ın birleşme olayı vardı ve ikisiyle de konuşmuştum. Olur gözüyle bakılıyordu. Cem Bey'le samimiydim. Partisinin ilk kuruluşunda da vardım. Bir gün uçakta "parti kurdum, siyasete giriyoruz" dedi. İlgi de görmüştü zaten.

"MİLLETVEKİLİ OLARAK KARŞINIZDAYDIM"

Şanlurfa'dan yüzde 1000 giriyordum. Her şeyim tamamdı ve Gaziantep'e giderek 500 araçlık konvoyla bölgede dolaşacaktık. Öncesinde Ankara'ya gittim ve ne olduysa Mehmet Ağar ile Cem Uzan birleşemedi. Sedat Bucak'ın evindeydik ve Mehmet beyi uğurladık. O sırada televizyondan 'Tatlıses, Cem Uzan'ın partisine geçti' şeklinde alt yazı geçti.

Mehmet Bey görmesin istedim ve televizyonu kapattım; kendisi de bana, "ne yapıyosun?" diye sordu. "Urfa'ya gidiyorum, aday olacağım" dedim. O da "Meclis'te görüşürüz" dedi.

Ben Cem Uzan'ı aradım ve "Niye Urfa?" diye sorarak, "3. bölge 1. sıradan aday ol" dedi. 15 dakika içinde karar verdik. Yoksa ben Urfa'ya gidiyordum ve şu an milletvekili olarak karşınızdaydım."

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.