Bugünkü
Takvim

Mazıcı: Baykal belasını buldu...

İletişim Fakültesi öğretim üyesi , kendisine 29 Mart yerel seçimleri öncesinde parti programını vermeyen yönetimini bu sözlerle eleştirdi.

  • Siyaset
  • 29.10.2010 00:00
  •  - 
  • Son Güncelleme: 29.10.2010 13:49
ABONE OL
Mazıcı: Baykal belasını buldu...
"Ben profesör ve 30 yıldır üyesi olduğum halde böyle bir olayla karşılaştım" dedi.

Zonguldak Karaelmas Üniversitesi ve Atatürk Düşünce Derneği Zonguldak Şubesi işbirliğiyle düzenlenen, 'Cumhuriyet ve Demokrasi İlişkileri' konulu konferansta konuşan Prof. Mazıcı, yaşadığı bir olayı anlatarak Baykal dönemi CHP'sini eleştirdi:

"Ben 47 yaşıma kadar CHP üyesiydim. Coğrafya Fakültesi'nden 6-7 profesör, Nesrin Baytok'un 6 ay randevu vermesini bekledi. Yerel seçimler öncesi CNN Türk'te programa davet edildim. Konu, partilerin oy potansiyeliyle ilgiliydi. Beşiktaş'tan geçerken 'ye uğradım, 'Bana parti programınızı verir misiniz?' dedim, verdiler. 'ye girdim, soğuk sular koymuşlar kapının önüne. 'Soğuk gazoz da ikram edelim' dediler. Programı da verdiler. CHP'ye gittim, 'Bizim seçim programımız yok' dediler. 'Siz bilirsiniz. Ben siyaset bilimcisiyim. CNN Türk'te akşam programda anlatacağım bunu' dedim. Adam masanın altından çıkardı verdi programı. Ben profesör olduğum halde, 30 yıldır CHP üyesi olduğum halde böyle bir olayla karşılaştım. Baykal belasını buldu, ekibi de bulur inşallah."

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.