Bugünkü
Takvim
  • Siyaset
  • 28.10.2010 00:00
  • Son Güncelleme: 28.10.2010 20:48

''Resepsiyona gitmeyeceğim''

CHP Genel Başkanı , 'nde yarın yapılacak 2 Resepsiyonuna katılmayacağını açıkladı.

''Resepsiyona gitmeyeceğim''

Kılıçdaroğlu, Kanal D'de yayınlanan 32. Gün programına yaptığı açıklamada, 2'nı halkla birlikte kutlamaktan yana olduğunu söyledi.

Kendisinin resepsiyona katılıp katılmayacağının ''ulusal bir sorun haline getirilmesinden'' büyük rahatsızlık duyduğunu ifade eden Kılıçdaroğlu, kurumsal olarak ''katılmama yönünde karar almadıklarını'' da vurguladı.

Katılmamasının bir boykot anlamına gelmediğini belirten Kılıçdaroğlu, ''Cumhurbaşkanına karşı bir tavır olsaydı, biz grubu serbest bırakmazdık. Ben halkın arasında bunu kutlayacağım'' dedi.

Resepsiyona katılmamasıyla başörtüsü konusu arasında bir bağlantı olmadığını bildiren Kılıçdaroğlu, şöyle konuştu:

''Hanımefendiye gerçekten müthiş bir haksızlık yapıyoruz. 'Türban taktı diye biz oraya gitmiyoruz' yanlış böyle bir şey. Onun giyim kuşamı onun sorunu, bizim değil. Bunu türban olayına bağlamak veya o çerçevede görmek son derece büyük bir yanlış, doğru değil. Kesinlikle böyle bir şey söz konusu değil. Eğer böyle bir algı varsa bu tamamen yanlış. Böyle bir algının arkasında dursaydık zaten milletvekillerimiz de gitmezdi.''

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.