Bugünkü
Takvim

HSYK 'Hamsici' dedi

Ergin başkanlığında ilk toplantısını yapan HSYK'nın geçici Başkanvekilliği'ne Ahmet Hamsici seçildi

ABONE OL
HSYK 'Hamsici' dedi
Yeniden yapılandırılan , yeni üyeleriyle ilk toplantısını başkanlığında gerçekleştirdi. Gündeminde "138 unvanlı hakim ve savcı atamasının" da bulunduğu Kurul, önce Anıtkabir'i ziyaret etti.

CUMHURİYET'İN BANİSİ
Bakan Ergin, özel deftere yazdığı nota "Cumhuriyetimizin banisi (kurucusu) büyük Atatürk" diye başladı ve "Kurul'un yargı görevini liyakat ve adalet prensipleri çerçevesinde yerine getireceğini" vurguladı. Kurul'un yeni binasında 2.5 saat süren toplantıda, HSYK geçici Başkanvekilliği'ne Ali Suat Ertosun ile Hüseyin Serter'le yarışan Danıştay üyesi Ahmet Hamsici seçildi. Ergin, toplantının "güzel bir

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.