Bugünkü
Takvim
  • SGK
  • 19.02.2015 00:00
  • Son Güncelleme: 19.02.2015 11:52

in çalışma koşulları iyileştirilecek

lerin nin iyileştirilmesi yönünde alınan tavsiye kararına, Emniyet'ten olumlu yaklaştı.

400 bin polise müjde!
, lerin nin iyileştirilmesi yönünde aldıkları tavsiye kararına, Emniyet Genel Müdürlüğünden olumlu yönde yanıt geldiğini bildirdi.
Elkatmış, AA muhabirine yaptığı açıklamada, bir grup polisin çalışma şartlarından şikayet ederek Kamu Denetçiliği Kurumuna müracaat ettiklerini anlattı.
Son alımlarla sayıları 400 bine yaklaşan polislerin, haftalık çalışma saatlerinin üzerinde mesai yaptıkları, bazen günlerce ara vermeden çalışmak zorunda kaldıkları, izinlerini düzenli kullanamadıkları, bu çalışmalarının karşılığını da ücret olarak alamadıkları yönünde şikayette bulunduklarını belirten Elkatmış, konuyu araştırdıklarını ve emniyet mensuplarıyla toplantılar yaptıklarını söyledi.
Bu şikayetlerdeki haklı konuların düzeltilmesi yönünde İçişleri Bakanlığı, Emniyet Genel Müdürlüğü, Maliye Bakanlığı ve Başbakanlığa tavsiyede bulunduklarını, bu kararın emniyet camiasında büyük bir yankı uyandırdığını aktaran Elkatmış, yaklaşık 100 bin polisin sosyal medya üzerinden kurumla etkileşime geçtiğini bildirdi.

Elkatmış, verdikleri kararlarla ilgili kurumların, karara uyup uymayacaklarını, uymayacaklarsa gerekçelerini 30 gün içinde kendilerine bildirmesi gerektiğine işaret ederek, şu değerlendirmelerde bulundu:
"Tavsiyemiz üzerine Emniyet Genel Müdürlüğünden bir cevap geldi. 'Kurumunuzun tavsiye kararı doğrultusunda personelin çalışma koşullarına ilişkin iyileştirici düzenlemeler kapsamında tüm birimlerimize yazılan emir yazısı onay aşamasındadır' deniyor. Bir hazırlık yaptıklarını ifade ediyor. Rehberlik ve psikolojik danışma büro amirliklerinin çalışmalarının, çalışma saatlerinin belirlendiği, kurslar verdikleri anlatılıyor ve bütün bu konularda yeni bir düzenleme için çalışma yapıldığı belirtiliyor."

"OLUMSUZ ETKİ YARATIYOR"

Elkatmış, polislerin çalışma şartlarının zor olması ve ekonomik nedenlerle psikolojik sorunlar yaşadıklarına dikkati çekerek, 2009 yılından 2014 yılına 157 polisin intihar ettiğini, 3 bine yakın polisin psikolojik tedavi gördüğünü, bunlardan 365'inin görevinden ayrıldığını anlattı.
"Yeni düzenlemeye gidilmesi yönündeki Emniyet Genel Müdürlüğünün kararı bizleri de sevindirdi. Eminim ki iyi bir netice doğacak" diyen Elkatmış, gelinen noktanın memnuniyet verici olduğunu, konunun takipçisi olacaklarını kaydetti.

kalan karakter 1000

eşit eşit

Polisler 7/24 de tabi oldukları için mesai verilmeden gece gündüz bayram demeden görev başındalar.Yanlızca sınavlarda filan cüzzi miktarda bi para veriliyo okadar.

Aynı Görüşte misiniz?
evet2
hayır0
cevapla 24.03.2015 20:46
cenk cenk

birde şu kamuda yılda sadece120 gün çalışan geçici işçilerin çalışma koşullari iyileştirlse.ama nerdeeeeee...

Aynı Görüşte misiniz?
evet3
hayır1
cevapla 19.02.2015 14:42
Salifim Salifim

Demek ki ücretlerini alırlarsa sorun olmuyor! Bu ülkede aldığı ücretten memnun olan var mı!

Aynı Görüşte misiniz?
evet3
hayır4
cevapla 19.02.2015 13:13
155 155

SAÇMA SAPAN YORUM YAPMA,HAFTADA KESİN OLARAK 72 SAAT ÇALIŞIYORUM VE EKSTRA PARA ALMIYORUM.GECE,HAFTA SONU.BAYRAMDA,YILBAŞINDA SAATİ BELİRSİZ ÇALIŞIYORUM ALDIĞIM MAAŞ 2400 TL ÜCRETİ ALIRSAM SORUN OLMAYACAK, ÇAPI BELLİ SALİFİM RUMUZLU ŞAHIS

Aynı Görüşte misiniz?
evet8
hayır2
cevapla 19.02.2015 21:52

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.