Bugünkü
Takvim
  • SGK
  • 08.09.2012 12:39
  • Son Güncelleme: 08.09.2012 12:43

On binlerce engelliye iş fırsatı

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı yeni bir projeyi daha hayata geçirmek için düğmeye bastı.

On binlerce engelliye iş fırsatı
Bakanlık, Türkiye genelinde engelli aylığı alan 391 bin kişinin çalışabilecek olanlarını çeşitli alanlarda istihdam edecek. Böylece bakanlık hemengellileri toplumdan soyutlaştırmanın önüne geçmeyi hem de mali yükü biraz da olsa hafifletmeyi planlıyor.

MEMURLUK YOLU


Bakanlığın üzerinde çalıştığı proje kapsamında İŞKUR ile ortak bir çalışma yürütülecek. Bu çalışma kapsamında engelli vatandaş İŞKUR'unmeslek edindirme kurslarında eğitimalacak. Bu eğitimle engelliler iş sektörlerinde kendine yer bulabilmesinin yanı sıra Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı da devlet kurumlarındaki yüzde 3'lük engelli vatandaş çalıştırma zorunluluğu kapsamında iş alanları oluşturacak.

Ayrıca çalışmaya başlayan ın engelli aylıkları kesilecek. Böylece engelli vatandaşlar devlete ve ailesine yük olmaktan çok destek olan vatandaşlar olacak. Öte yandan engelli vatandaşlar eve hapsedilmekten kurtulurken diğer insanlar gibi yaşamlarını normal bir şekilde sürdürebilecek.

kalan karakter 1000

ahmet ahmet

arkadaş kamuda çalışan taşeronların dışında herkesi memur yaptılar bu nasıl bir adalet anlayışı maaşımızıı arttırmayın ama bizleri şu taşeron illetinden kurtarın kamuda çalıştıgımız halde maaşımızı zamanında alamıyoruz insaf el insaf

Aynı Görüşte misiniz?
evet0
hayır0
cevapla 08.09.2012 17:54

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.