Bugünkü
Takvim

Maliye Bakanından zam açıklaması

Maliye Bakanı, konusunda açıklama yaptı.

  • SGK
  • 23.05.2012 00:00
  •  - 
  • Son Güncelleme: 23.05.2012 13:40
ABONE OL
Bakandan zam açıklaması
Memur Konfederasyonları hükümetin zam teklifini beğenmeyip eylemlerini sürdürürken konuya ilişkin Maliye Bakanı 'ten önemli bir açıklama geldi.

Şimşek ''Memurun enflasyona ezdirilmesi söz konusu değildir'' dedi.

Son 10 yıl içerisinde memura gereken hassasiyeti gösterdiğini ifade eden Şimşek ''Biz memurumuzu bugün de gözettik yarın da gözeteceğiz'' dedi.

Maliye Bakanı Şimşek, Türkiye Büyük Millet Meclisi Plan ve Bütçe Komisyonu'ndaki ''Amme alacaklarının tahsil usulü hakkında kanun tasarısı''nın görüşmelerinde konuştu.

Muhalefet, Şimşek'e hükümetin memura olan zam teklifinin enflasyon oranının altında kaldığını hatırlattı.

Bakan Şimşek, yılın ilk 6 ayı için enflasyon oranının yüzde 3 buçuk'u geçmeyeceği öngörüldüğünü, ancak geçerse söz konusu farkın memura yansıtılacağını söyledi.

Konunun hakemler kuruluna gideceğini hatırlatan Şimşek, oradaki karara saygı göstereceklerini belirtti.

''Biz memuru bugünde gözettik yarın da gözeteceğiz'' diyen Şimşek ''Hiç bir şekilde memuru ezdirmeyeceğiz'' diye konuştu.

kalan karakter 1000

ek derece ek derece

ek derecemiz nerde?

Aynı Görüşte misiniz?
evet3
hayır0
cevapla 23.05.2012 15:49

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.