Bugünkü
Takvim

orada sonuçlarına etti

, büyük bir zafere imza attığı illerden biri olan 'da sonuçlara etmeye hazırlanıyor. Eğer itirazlar durumunda sonuçlar değişirse, HDP kentte kazandığı bir vekili de kaybedebilir.

  • Seçim
  • 02.11.2015 00:00
  •  - 
  • Son Güncelleme: 04.01.2017 16:16
ABONE OL
AK Parti orada seçim sonuçlarına itiraz etti
'da yüzde 70'e yakın bir olarak Türkiye ortalamasının üzerine çıkan ilde sonuçlarına etmeye hazırlanıyor. Henüz resmi olmayan sonuçlara göre sadece 800 oy farkla HDP'nin 1 vekil çıkardığı ilde AK Parti 4 vekil çıkardı. İlde 5 bin 800 oy da geçersiz sayıldı.

Geçersiz oyların tekrar sayılmasıyla HDP'ye giden bir vekili de kendi hanesine yazdırmak isteyen AK Parti il başkanlığı, İl Seçim Kurulu'nun geçici sonuçları açıklamasının ardından itirazda bulunacak.

Tekrar sayım sonrası durum değişirse AK Parti, Türkiye genelinde 318 milletvekiline yükselecek HDP ise 58'e düşecek.

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.