Bugünkü
Takvim
  • Saklambaç
  • 29.08.2018

VIP öğrenciler

Genç sosyete, yüksek öğrenim için ’nin dört bir yanındaki üniversiteleri tercih etti. Aileleri de okulların 62 bin ile 71 bin dolar arasındaki yıllık masrafı için kesenin ağzını açtıSosyetikler,
çocukları için masraftan kaçınmıyor... Çocuklarının ABD'de okumasını isteyen cemiyet hayatının gözde isimlerinin başında Caroline Koç geliyor. Koç'un küçük kızı Esra, Brown Üniversitesi'nde Sanat Tarihi ve Mimari bölümünde okuyor. 21 yaşındaki genç kızın bir yıllık eğitim masrafı ise okul, kitaplar ve yurt bedeli dahil toplam 71 bin dolar yani 443 bin lira… Çocuğunun eğitimine para akıtan bir diğer isimse işkadını Ruken Mızraklı…

'EĞİTİM ŞART' DEDİLER...
Mızraklı, oğlu Alp'i geçtiğimiz gün Emory Üniversitesi'ne yazdırdı. İşkadınının cebinden bir yıllık eğitim giderleri için 69 bin dolar (yaklaşık 430 bin lira) çıktı. Rüştü Reçber ile eşi Işıl Reçber de kızları Tuana'yı Boston Üniversitesi'ne gönderdi. Reçber çifti, Genetik-Biyoloji bölümünde okuyacak kızları için yıllık 70 bin doları yani 436 bin lirayı gözden çıkardı. Günsel Ülkü de oğlu Alp Doğan Yel'i Michigan Üniversitesi'ne kaydettirdi. Ülkü de okulun bir yıllık masrafı için (okul, kitap ve yurt) 62 bin dolar (yaklaşık 386 bin lira) ödedi.

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.