Bugünkü
Takvim

Kahkaha zirvesi

'Türkiye'de Baba Olmak' konulu seminerde konuşan , siyasilerin de katıldığı zirveye esprileriyle damga vurdu. Yılmaz, 'ın önünde de saygıyla eğildi

  • Saklambaç
  • 29.03.2013
ABONE OL
Kahkaha zirvesi
ve Anne Çocuk Eğitim Vakfı (AÇEV) tarafından düzenlenen "Türkiye'de Baba Olmak: Cinsiyet Eşitliğinde Sorumluluklar Haklar ve Çözümler" konulu panel Swiss Otel'de yapıldı. Panele; Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın eşi , Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Şahin, AB Bakanı ve Başmüzakereci 'ın yanı sıra da katıldı.

EŞİ VE OĞLUNA TEŞEKKÜR
Esprileriyle panele damga vuran Cem Yılmaz; sözlerine şöyle başladı: "Bu aktiviteye katılmama sebep olan karıma ve çocuğuma teşekkür ediyorum. Onlar olmasaydı bu konuşmalardan sonra yan salonda yapılacak eğlencede bir komedyen olarak sahneye çıkacaktım. Onlar sayesinde panelist oldum."

'AHU'DAN AZAR İŞİTTİM'
Kendisi için "İdeal baba" diyen Cem Yılmaz, oğlu Kemal'in altını çok sık değiştirdiği için eşi 'dan azar işittiğini itiraf etti. İyi bir baba olmayı babasından öğrendiğini söyleyen Yılmaz, "Cinsiyetini söylemek istemiyorum babamın. Ayrımcılığa girmeyeyim. Çünkü cinsel kimliklerin dışında konuşuyoruz" esprisi de salondakilerden büyük alkış aldı.

'ÇOLUĞU ÇOCUĞU BIRAKIP GELDiK'
Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın eşi Emine Hanım'la sohbet eden ünlü komedyen, "Çoluğu çocuğu bırakarak geldik" diyerek Emine Erdoğan'ı güldürdü.

YENGENİ HALLEDELİM ŞENGEN'E DEVAM EDERİZ
Panele, Egemen Bağış ile Yılmaz'ın diyalogları da damga vurdu. Yılmaz'ın "Beni üye kabul edecek hiçbir derneğe üye olmayı zaten istemem diye bir söz vardır" demesi üzerine; Bağış; "Avrupa Birliği sürecinde bunu yaşıyoruz" diye espri yaptı. Bunun üzerine komedyenin; "Şu yengeni halledelim, Şengen'e devam ederiz" demesi herkesi güldürdü.

Bu arada Cem Yılmaz, "Çocuğumuz için 'Kemal bebek' yazıyorlar, sanki pilli gibi" deyince salon kahkahaya boğuldu. Kadın-erkek eşitliği ilgili de konuşan Yılmaz, "Kendi işletmemden bahsedeyim. Evde kadın çalışan oran yüzde 50. İki kişiyiz zaten yani. Ben de oranı yüzde 60'a çıkarmak için Ahu'ya soracağım bakalım" diyerek yine herkesi güldürdü.


HALiL ÇiLiNGiR


kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.