Bugünkü
Takvim

Yok böyle gösteri

Şovlarıyla nefes kesen gösterinin önceki akşamki galasına Cumhurbaşkanı Abdullah Gül de katıldı

  • Saklambaç
  • 20.02.2011
ABONE OL
Yok böyle gösteri
Dünyanın 21 farklı ülkesinde sergiledikleri şovlarla hayranlık kazanan "Cirque Du Soleil", önceki akşam İstanbullular'ın karşısına çıktı. Çikolata markası Lovells'ın resmi sponsoru, Akbank'ın ana sponsoru olduğu ve Pozitif organizasyonuyla gerçekleştirilen gösteri; Abdi İpekçi Arena'daydı. Yaklaşık 2 bin 500 kişinin hazır bulunduğu gala gecesine; Cumhurbaşkanı Abdullah Gül de eşi Hayrunnisa Gül ile katıldı. Gül çiftine; İstanbul Valisi Hüseyin Avni Mutlu da eşlik etti. Akrobit hareketlerin müzikle birleştirildiği "Cirque Du Soleil" gösterisi; 4 Mart'a kadar pazartesi hariç haftanın 6 günü Abdi İpekçi Arena'da İstanbullular ile buluşacak.

Ekipmanların ağırlığı 180 tondan bile fazla
* Çoğunluğunu Kanadalılar'ın oluşturduğu grupta; 20 farklı ülkeden sanatçılar bulunuyor. 180 tonu aşan kostüm ve ekipmanlar, 16 römorkla taşınıyor.
* Yaklaşık 5 bin çalışanı olan Cirque Du Soleil'in İstanbul'da sergiledikleri gösterileri "Saltimbanco", akrobasi ve cesaret gibi 8 farklı bölümden oluşuyor.


İş, sanat ve sosyete alemi geceye akın etti
Kanadalı grubu İstanbul'daki ilk gecesinde izleyenler arasında çok seçkin isimler vardı

Vakko Holding Yönetim Kurulu Başkanı Cem Hakko, gösteriyi sevgilisi Ronit Gülcan ile birlikte izledi. Özgü Namal'ın yanında ise borsacı sevgilisi Başar Savur yoktu.

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.