Bugünkü
Takvim
  • Saklambaç
  • 19.01.2011 Gazete
ABONE OL

Yarış başladı

için geri sayım başladı. 4.'sü düzenlenecek olan törenlerde hem filmler, hem oyuncular hem de tasarımcılar yarışacak...

Yarış başladı
Türkiye'nin 'Oscar'ları olarak kabul edilen için nefesler tutuldu. 2010 yılı boyunca sinema sektörüne emeği geçen herkesin merakla beklediği ödül töreni 28 Mart'ta gerçekleşecek. Vakfı ve 'nin işbirliğiyle Turkcell'in ana sponsorluğunda hazırlanan ödül töreninde bu yıl da sinemacılar kadar modacılar arasında da ciddi bir yarış yaşanacak. TÜRSAK tarafından belirlenen 'En İyi Kadın Oyuncu' adaylarını giydirecek isimler henüz belli değil. Geçtiğimiz yıl aralarında Cengiz Abazoğlu, Dilek Hanif, Özlem Süer, Hakan Akkaya ve Arzu Kaprol gibi ünlü modacıların yer aldığı ekip için 2011'de de birçok yetenekli isim sırada...

SAYILARLA YERLİ OSCAR
4. Yeşilçam Ödül Töreni, 28 Mart 2011'de Lütfi Kırdar'da düzenleniyor.
13 kategoride ödül veriliyor.
Ödül alacak yapım ve oyuncuları 3 bin kişilik jüri belirleyecek.
'En İyi Film'e 250 bin, ilk filme 50 bin, 'En İyi Yönetmen'e de 50 bin lira para ödülü verilecek.

CMYLMZ İKİ FİLMLE KATILIYOR
Gecede 'ın hem 'Yahşi Batı' hem de 'Av Mevsimi' filmleriyle yarışıyor. Yılmaz'ın hangi kategorilerde aday olacağı ise henüz belli değil.

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.